ادعای استاد دانشگاه پزشکی بقیۀالله: واکسن فایزر قدرتی ندارد و نباید به آن اعتماد کرد

در ادامه تلاش رژیم برای بی اعتبار نشان دادن پیشرفت های پزشکی ایالات متحده و اروپا در تولید واکسن ضد کورونا، و به دنبال دستور خامنه ای که گفته است استفاده از این واکسن ها در ایران ممنوع است، یک استاد دانشگاه پزشکی بقیه الله، وابسته به جناح به شدت مذهبی رژیم، به پیروی از سخنان خامنه ای گفت: واکسن‌های آمریکایی واکسن‌های ژنی هستند و این مایه تأسف است که عده‌ای بدون اطلاع از ماهیت واکسن فایزر، از آن دفاع می‌کنند.او گفت: عده‌ای ‌”بیجا” از ‌فایزر حمایت ‌می‌کنند

علی کرمی متخصص بیوتکنولوژی و استاد دانشگاه پزشکی بقیهالله،  در نشست خبری مجازی بررسی تخصصی واکسن‌های خارجی و داخلی کورونا که توسط  سازمان فضای مجازی سپاه فارس برگزار شد، ادعا کرد: واکسن فایزر، واکسن ژنی است که علاوه بر مدت ایمنی پایین، در مقابل ویروس‌های جهش‌یافته قدرتی ندارد.

او در ادامه افزود: با این شیوه می خواهند مردم ایران های امریکایی و بریتانیایی و اروپایی بدبین کنند که بتوانند واکسن خود را که هنوز در ابهام است پیش ببرند و به قیمت سلامت جان مردم ایران سود بیشتری به جیب بزنند

کرمی در ادامه با بررسی انواع واکسن، واکسن‌ها را به چهار دسته ویروسی کشته، ویروسی ضعیف‌شده، پروتئینی، و نوترکیب ژنتیکی تقسیم‌بندی کرد.

او با طرح این سوال که “چرا خامنه ای  به بحث خرید واکسن فایزر ورود کرده است ؟گفت: رهبر به فکر سلامت مردم است ، و  واکسن یکی از مهم‌ترین داروهایی است که با توجه به مواد بیولوژیکی که در آن وجود دارد، به بحث امنیت ملی برمی‌گردد.

کرمی گفت: بعضی‌ها از بی‌اطلاعی تقاضای واکسن‌های فایزر کرونا دارند، بعضی‌ها نمی‌دانند که ایران سابقه صدساله در تولید واکسن دارد و پس از انقلاب هم تحول عظیمی در این راه داشته است.

او در حالی این سخنان را بیان میکند که پیشتر دکتر ملک زاده فاش ساخته بود که ایران زیر ساخت لازم برای ساخت کورونا ندارد و وزیر بهداشت به مردم دروغ می گوید، آنان می خواهند واکسن های چینی و روسی  را به مردم تزریق کنند .

او مدعی شد که در فایزر به‌جای استفاده از ویروس کشته یا ضعیف‌شده، از ژن کورونا استفاده شده است، که  بسیار حساس است و سریع تجزیه می‌شود، به همین دلیل در دمای منفی ۷۰ درجه نگهداری می‌شود.

این متخصص بیوتکنولوژی، در ادامه گفت:  در فضای مجازی، عده‌ای از پزشکان در رشته‌های دیگر بدون تخصص از واکسن فایزر حمایت بی‌جا می‌کنند، تأکید کرد: هر پزشکی نمی‌تواند در ارتباط با تولید واکسن نظر بدهد. نظریه در مورد واکسن، در تخصص متخصصین بیولوژیک است.

این در حالی که علی خامنه ای نه تخصصی دارد و نه تبحری در باره علم پزشکی دارد به جای همه مردم ایران اظهار نظر و تصمیم گیری می کند

او در پایان با تایید واکسن چینی که مورد موافقت خامنه ای نیز می باشد ، واکسن‌های آمریکایی ـ آلمانی، و انگلیسی با نمونه چینی، مقایسه کرد . گفت: نمونه چینی را از ویروس ضعیف یا کشته‌شده است  که همانند دیگر واکسن‌های موجود ساخته شده و آزمایش خود را پس داده است و واکسن ایرانی هم از همین روش تولید شده است.