ادعای تازه رژیم در مورد قتل شیرمحمدی، به خاطر تعمیر سیستم فاضلاب، در بند زندان باز مانده بود

سازمان زندان های حکومت ایران، در تلاش تازه ای برای مبرا ساختن خود از مسؤولیت قتل یک تلاشگر سیاسی، تعمیر سیستم فاضل آب زندان را بهانه قرار می دهد و این جنایت را یک رویداد غیر عمد معرفی می کند که مقامات زندان و دست اندرکاران حکومت، هیچگونه تقصیری در این زمینه نداشته اندو

سخن از قتل تکان دهنده مرد جوانی به نام علیرضا شیرمحمدعلی  است که دو قاتل زندانی که هم بند او بودند، وی را با ده ها ضربه چاقو به قتل رساندند.

سازمان زندان‌ها با صدور اطلاعیه‌ای در مورد قتل این تلاشگر سیاسی در زندان فشافویه، ادعا کرد تعمیرات سیستم بهداشتی و باز شدن در بند متهمان سیاسی و امنیتی موجب دسترسی قاتلین و کشته شدن او شده است.

در این اطلاعیه با تائید جدا بودن محل نگهداری زندانیان خطرناک، آمده است که این قتل در زمان هواخوری و با ورود دو زندانی خطرناک به بند دیگر و در کمتر از دو دقیقه اتفاق افتاده است.

اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها ی حکومت ایران  ۴ سال پیش در گفت و گو با خبرگزاری تنسیم وابسته به سپاه پاسداران  گفته بود: اردوگاه فشافویه آماده پذیرش محکومان مواد مخدر ماده ۴۲ است یعنی مربوط به زندانیان و محکومان مواد مخدر دارای محکومیت ۱۵ سال به بالاست که باید در این اردوگاه‌ها نگهداری شوند که شرایط نگهداری آنها از شرایط زندان نیز سخت‌تر باشد.

وی درادامه افزود:  برای انتقال محکومان پرخطر مواد مخدر به اردوگاه‌ها، باید دستور قضایی  صادر شود سازمان زندان ها فقط حفظ و نگهداری آنها را عهده دار هستند .

اصغر جهانگیرازنگهداری زندانیان مواد مخدر نام برده است نه محلی برای زندانیان قاتل و سیاسی  .گویی هم علیرضا شیرمحمد علی زندانی سیاسی و هم حمید رضا شجاع زاده متهم به قتل هر دو با تعمد به این زندان آمده اند.

محمد کاظمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس  می گوید: قرار دادن این زندانی سیاسی در کنار زندانیان جنایی را “بزرگ‌ترین غفلت و اشتباه سازمان زندان‌ها” که زیر نظر قوه قضائیه فعالیت می‌کند عنوان کرد و در ادامه  خواستار رسیدگی رئیس قوه قضایی به قتل زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمد علی شد .

در این اطلاعیه در مورد دسترسی قاتلین به شیرمحمدعلی نوشته است که به دلیل نیاز به “رفع ایراد سیستم فاضلاب بهداشتی محل نگهداری قاتلین”، آن‌ها به هواخوری هدایت شدند، که همزمان با باز شدن در محل نگهداری زندانیان امنیتی برای توزیع غذا، این دو نفر به درون آن رفته و شیرمحمدعلی را به قتل رساندند.

حرف های ضد و نقیضی  در این اطلاعیه ی سازمان زندان های حکومت بوضوح دیده می شود که نیاز به تخصص حقوقی و قضایی ندارد از یکسو تعمیرات سیستم بهداشتی و باز شدن در بند متهمان را بازگو می کند و از سوی دیگر از باز بودن در، برای توزیع غذا، می گوید در حالیکه برا ی توزیع غذا در بند زندانیان نیروهای ویژه سازمان زندان ها حتما وجود دارند و نظارت می کنند حال چگونه و با چه سرعتی آنهم در حضور نیروهای زندان به داخل بند علیرضا شیر محمد علی رفته اند و او را با بیش از ۴۰ ضربه  چاقو به قتل رسانده اند .

اردوگاه محکومان مواد مخدر در منطقه فشافویه شهر حسن‌آباد که در جنوبی‌ترین قسمت استان تهران واقع شده، قرار دارد.

علیرضا شیرمحمدعلی،‌ ۲۱ سال سن داشت و یک سال پیش  به دلیل فعالیت در فضای اجتماعی و با اتهام اهانت به رهبری، اهانت به خمینی ، تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات به ۸ سال زندان محکوم شده بود.