ادعای تازه سپاه: «شلیک اشتباهی دو موشک به سوی هواپیما، اخلال سایبری آمریکا در سامانه پدافندی ایران بود»

پاسدار علی عبداللهی، این احتمال را مطرح کرده که در نتیجه اخلال آمریکا در شبکه راداری ایران باعث شده که  افراد مسئول پرتاب موشک، این هواپیما را با یک موشک کروز اشتباه بگیرند

فرماندهان سپاه پاسداران، در ادامه ادعاهای فریبکارانه خود برای سلب مسؤولیت نسبت به شلیک دو موشک به سوی هواپیمای اوکراینی، اکنون ادعا می کنند که علت شلیک موشک ها آن بوده که ایالات متحده توانسته است با عملیات سایبری، موجب اخلال دستگاه های شلیک موشک در سپاه پاسداران شود و موشک ها را به سوی هواپیمای مسافری منحرف سازد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که این یک نمونه دیگر از یاوه سرائی های نابخردانه فرماندهان سپاه پاسداران است که هیچ کارشناسی، آن را منطقی تلقی نخواهد کرد.

معاون هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، در جستجوی دلایلی برای  سقوط هواپیمای اکراینی توسط موشک سپاه پاسداران ،احتمال ارتباط آمریکا با این سقوط را مطرح کرده و وعده داده است که به محض یافتن “رد پایی از آمریکا” در این مورد اطلاع‌رسانی خواهد شد

پاسدار علی عبداللهی، این احتمال را مطرح کرده که در نتیجه اخلال آمریکا در شبکه راداری ایران باعث شده که  افراد مسئول پرتاب موشک، این هواپیما را با یک موشک کروز اشتباه بگیرند.

این مقام ارشد  نظامی گفته است: “شیطنت‌های آمریکا در منطقه پیشتر هم ثابت شده و تا کنون سیستم‌های سایبری ایران اجسام مجازی ساخته آمریکا را در آسمان کشور مشاهده و ثبت کرده است.” و “اخلال در عملکرد سامانه‌ها از سوی آمریکا هم مسبوق به سابقه است.”

برخی از تحلیلگران می گویند که  حتی اگر این ادعای سپاه درست باشد نشان از قدرت کوبنده ایالات متحده در برابر نیروهای مسلح ایران دارد و اگر این فرضیه درست باشد ارتش امریکا می تواند همه موشک هایی را که سپاه شلیک می کند به سوی خاک ایران باز گرداند .

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران نیز در گزارشی از احتمال دست داشتن آمریکا در این واقعه منتشر کرد و در آن حتی احتمال سرنگونی عمدی هواپیما توسط آمریکا را نیز منتفی ندانست. این خبرگزاری در ادامه ، دست داشتن اسرائیل در سرنگونی این هواپیما را هم به عنوان یک گزینه دیگر مطرح کرد.

گفتنی است که چند منبع دیگر نیز مطالب مشابهی منتشر کرده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز به تازگی تصاویری از سقوط هواپیما منتشر کرده که نشان می‌دهد دو فروند موشک به فاصله زمانی به این هواپیما شلیک شده است. این روزنامه تاکید کرده که این فیلم تایید شده است.

معاون هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح این نظر را هم رد کرده که اگر منابع خارجی موضوع اصابت موشک را مطرح نمی‌کردند، مقامات ایران هرگز حاضر به افشای واقعیت سقوط هواپیما نبودند.

حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران چندروز پیش در مجلس شورای اسلامی گفته بود : اگر ما مطرح نمی‌کردیم هیچ کس نمی‌توانست متوجه شود”.در حالی که این پیگیری های کشورها و رسانه های  خارجی در این باره بود که ایران را وادار کرد که هواپیما در اثر شلیک دو موشک سقوط کرده است .

4 دیدگاه‌

  1. شنیدن این مُهملات و اراجیف از رژیمی دروغگو که درگذشته نیز اعلام کرده بود«اسرائیل ابرهای مارا می دُزدد و ما را دُچار خشکسالی میکند»تازه گی ندارد.

  2. کشتار ابان ماه را هم به گردن دیگران انداختند! اگر راست هم میگویند که نیست باعث و بانیش کارهای تروریستی و ضد بشری چهل ساله اشان است.

    ننگ بر رژیم اخوندی!

  3. بهوبعضی از این ادمهایی که فقط از روی هوا صحبت میکنند .
    آیا ما جنگ سایبری نداشتیم با امریکا ایا امریکایهای هیچ وقت به کشورمانفوظ سایبری نداشتن من بعنوان یک ایرانی بااین نظریه سپاه کاملا موافقم چون اگر حمله سایبری نبوده مگربخاطر همین موشکها نبودکه تمام دولتها از رسانها ومنابع خودشون به هموطنان خود اعلام کردن که به عراق مسافرت نکنن حالا سوال اینجاست که چرا دولت اوکراین اجازه داده بود که هواپیمای مسافربری خود در اوج اون لحظه ها پروازکنه مگه مقامات ما جلوی پروازاون رو نگرفته بودن وبا اصرار مقامات اوکراین پروازکرد پس نتیجه میگیریم که این وسط یه توطئه ای هست ازطرف شیطان بزرگ امریکا

Comments are closed.