ادعای جدید دادستان حکومت ایران: برخی کشتار معترضین توسط شکارچیان انجام شده و نه نیروهای امنیتی

آخوند محمد جعفر منتظری در سمت دادستان کل

دادستان کل حکومت ایران ادعای جدیدی برای مبری جلوه دادن جنایتکاران رژیم در کشتار مردم معترض ارائه داد و ادعا کرد که شمار زیادی از آنان توسط شکارچیانی به قتل رسیده است که به گلوله های خاصی مجهز بوده اند.

آخوند محمد جعفر منتظری در سمت دادستان کل، توضیح نداد که شکارچیان چه انگیزه ای برای تیراندازی به سوی مردم داشته اند؟ پیشتر نیز ادعا کرده بودند که خود افراد مسلح در میان معترضین بودند که هموطنان خود را به قتل رساندند. همه این ادعاهای کودکانه به هدف آن عنوان می شود که مسؤولیت این جنایات از خود رژیم و سپاه پاسداران و بسیج زدوده شود.

فرمانده های سپاه پاسداران پیشتر گفته بود که پس از چراغ سبزی که از خامنه ای دریافت کردند، در ظرف دو روز توانستند “غائله” را بخوابانند. رژیم هنوز هیچ آماری از شمار کشته شدگان انتشار نداده است.

آخوند محمدجعفر منتظری افزود : از یک ماشین پژو در قم، ۸۴ اسلحه شکاری با گلوله‌های خاص کشف کردیم؛ تعدادی از افراد کشته شده در سراسر کشور، با همین اسلحه‌های شکاری کشته شده اند!

دادستان حکومت گفت : در اغتشاشات، حوادث و وقایع این چنینی مسئولان انتظامی و امنیتی وظیفه دارند امنیت را به جامعه برگردانند. ممکن است در میدان اغتشاشات افرادی بی‌گناه بازداشت شوند. ما به دنبال این بودیم که افراد بی‌گناه از گناهکاران به سرعت تفکیک شوند.

در حالی که علی خامنه ای پیشتر معترضان را اشرار خوانده بود و به نیروهای امنیتی دستور آتش به اختیار داده بود . دادستان حکومت در یک چرخش ناگهانی گفته است که  بحث اعتراض از اغتشاش جدا است. مردم حق دارند که اعتراض کنند.و ما حق سرکوب آنان را نداریم .

منتظری افزود : اینکه در شورای عالی اقتصاد موضوع بنزین و افزایش قیمت بنزین مطرح شد به این صورت نبود که در حوزه صلاحیت و اختیارات این شورا باشد. قانون چهار سال پیش از آن تصویب شده بود و مسئول اجرای آن هم دولت است.

دادستان حکومت افزود: نباید این‌طور القا شود که سران سه قوه این تصمیم را در خصوص بنزین گرفتند، این مساله اصلا ربطی به قوه قضائیه ندارد .روحانی در مورد افزایش قیمت بنزین امضای کتبی رئیسی را گرفته است و کل اتخاذ این تصمیم به تائید خامنه ای رسیده است. این مساله سه بار مطرح شد و یکی، دو بار هم آقای رئیسی گفتند که این مساله در حوزه اختیارات دولت است.

منتظری گفت : یک مشکل دیگری که در این مساله وجود داشت این بود که آقای رئیس جمهور و مقامات عالی اجرایی کشور باید از یکی، دوماه قبل این موضوع را برای مردم توجیه می‌کردند و آن‌ها را قانع می‌کردند.

دادستان  حکومت پیشنهاد داد: یکی از روش‌های اعتراض نوشتن نامه کتبی به صورت فردی یا گروهی است. روش دیگر استفاده از رسانه‌های زیادی است که ما داریم همچون صداوسیما و فضای مجازی که می‌توان از طریق آن اعتراض کرد.

منتظری خاطرنشان کرد: ما اطلاعاتی در حوزه تلاش‌های دشمن، آمریکا، اسرائیل و آل سعود برای به آشوب کشیدن کشور و هزینه‌هایی که در این زمینه می‌کنند، داریم. ما می‌دانیم پشت صحنه چه کسانی هستند. هیچ کس نمی‌تواند نسبت به این مسائل بی تفاوت باشد.

آخوند منتظری دادستان حکومت در حالی این سخنان را بیان می کند که صدا  وسیمای رژیم تحت نظارت امل علی خامنه ای است و تمامی اخبار و گزارش ها را سانسور کرده و  پخش نمی کند .این رسانه ی حکومتی در بیشتر موارد تریبون تهدید و هشدار و سرکوب مردم ایران است تا یک رسانه مردمی .

یک دیدگاه

Comments are closed.