ادعای جدید روحانی: بیماران کورونا، فقط ده درصد هزینه درمان را به بیمارستان می پردازند

حسن روحانی، ادعا کرد که  ایرانیان مبتلا به کورونا تنها ۱۰ درصد از هزینه درمان را  به بیمارستان می‌پردازند .این در حالی که در شبکه های اجتماعی گزارش شده است که به دلیل خودداری برخی مراکز درمانی از ثبت کرونا به عنوان دلیل فوت،‌ هزینه‌های بالا از بیماران و همچنین خانواده افراد جان‌باخته دریافت شده است.

روحانی در تمجید از دوران هشت ساله ریاست جمهوری خود افزود: «در طول این شش سال این‌قدر پایه‌های سلامت را مستحکم کردیم که امروز هرکس به کرونا مبتلا می‌شود و وارد بیمارستان می‌شود ۹۰ درصد را دولت و بیمه پرداخت می‌کند و او فقط ۱۰ درصد را پرداخت می‌کند».

حسن روحانی  در ارتباط با ظرفیت مراکز درمانی در کشور گفت:  «خدا را شاکریم که جزو کشورهایی نیستیم که بیماران ما در سالن بیمارستان روی زمین افتاده باشد همه  چیز در کنار هم مهیا است.»

در این زمینه گزارش شده که  روحانی بار دیگر در نامه ای به علی خامنه ای نوشته است  که دولت به یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای  کمک به بخش بهداشت و درمان و همچنین ۵هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه نیاز دارد.

در شبکه های  اجتماعی امده است که حکومت ، صدها میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به نفع سپاه پاسداران انقلاب و تلویزیون دولتی، برداشت کرده است، اما روحانی برای برداشت پول از صندوق برای کمک به مردم ایران همچنان در انتظار است

رد این گزارش آمده که ده روز پیش نیز حسن روحانی  نامه ای مشابه ارسال کرده بود که خامنه ای هنوز پاسخ نداده  و روحانی مجبور شده که دوباره نامه بدهد ….

روحانی در نامه اش به خامنه ای تاکید کرده وزارت بهداشت برای کنترل شیوع این ویروس در کشور در سه ماه آینده، نیاز به یک میلیارد دلار دارد.این مبلغ به طور اختصاصی برای خرید تجهیزات بیمارستانی، بهداشت عمومی و نیازهای بهداشتی هزینه خواهد شد.

در شبکه های اجتماعی نوشته اند: درست است که صندوق ذخیره ارزی به طور رسمی با عنوان صندوق توسعه ملی شناخته می‌شود و قرار نیست کسری بودجه را جبران کند، اما چگونه است که علی خامنه ای  برای اجرای سیاست‌های تروریستی خود چندین بار از این صندوق برداشت کرده است.؟؟؟