ادعای خامنه ای: «احتمال بسیار خوبی وجود دارد که ایران اولین کشور تولید کننده داروی ضد کورونا باشد»

خامنه‌ای ادعا کرد : ممکن است زودتر از دیگر کشورها واکسن کورونا را کشف کنیم.این در حالی که در ایران تعداد آزمایشگاه ها و پژوهشکده ها بسیار محدود بوده و حکومت هم بودجه ای در اختیار شان نمی گذارد.

علی خامنه‌ای مدعی شده که   درباره تولید دارو و واکسن برای مقابله با ویروس کرونا، “کارهای تحقیقاتی خوبی انجام شده است” و چه بسا دانشمندان ایرانی بتوانند زودتر از کشورهای دیگر موفق به تولید دارو و واکسن برای مقابله با کرونا شوند.

این سخنان در حالی بیان شده که در هفته‌های گذشته برخی مقام‌‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی مدعی کشف روش‌هایی برای مقابله با کرونا شده بودند.واز جمله این ادعاها رونمایی از دستگاه”«ویروس‌یاب  کورونا ” از سوی سپاه پاسداران بود که در رسانه‌های اجتماعی با واکنش‌های منفی فراوان روبرو شد و متخصصان آن را یک “کلاهبرداری” خواندند.

تعدادی از کشورها در حال تحقیق برای یافتن واکسن کرونا هستند و هشت میلیارد دلار بودجه برای تحقیقات این موضوع اختصاص داده‌اند. اتحادیه اروپا، فرانسه،ژاپن، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند و اسرائیل،  کشورهای تامین کننده این بودجه هستند. برخی کشورها نیز به صورت مستقل برای تولید این واکسن تلاش می‌کنند.

با این حال حکومت ایران هیچ بودجه‌ای برای نه تنها برای کشف واکسن کرونا بلکه برای درمان مردم و کمک به مردم اختصاص نداده است و حال ادعا می کند که بزودی واکسن کورونا را تولید می کند.

2 دیدگاه‌

  1. ویروس آخوند از کرونا بدتره که. اینایی که دیکتاتور هستن مثل خامنه ای اردوغان پوتین شی از این کرونا بیشترین بهره رو بردن. چین تظاهرات هنگ هنگ رو سرکوب کرد. ایران به دلیل مشکلات اقتصادی و کشتار آبان ۹۸ ذهن مردم رو کاملا منحرف کرد. و ….

Comments are closed.