ادعای دوبارۀ ظریف: آمریکا از ورود غذا و دارو به ایران جلوگیری می کند. آمریکا می گوید: دروغ است

ظریف گفت: «آنچه که جهان باید آگاهی داشته باشد این است که ایران همواره خواهان صلح در منطقه و جهان  بوده و به تعهدات و مقررات بین المللی پایبند است

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ادعا کرد که آمریکا با جنگ اقتصادی از ورود غذا و دارو به ایران جلوگیری می کند . این ادعا بارها از جانب دولت ایالات متحده رد شده و برایان هوک سرپرست امور تحریم ها علیه رژیم ایران تاکید کرده که در مورد صادرات غذا و دارو به ایران هیچ محدودیتی وجود ندارد.

با این همه، ظریف در ادامه این اتهام تکراری گفت که آمریکایی ها با آغاز جنگ اقتصادی علیه رژیم ایران، وارد یک جنگ تمام عیار شده و حتی از ورود غذا، دارو و قطعات هواپیماهای مسافری به ایران جلوگیری می کنند.

رژیم ایران سعی دارد که مردم ایران را در مقابل سیاست خود با آمریکا قرار دهد، و امریکا را طور دیگری به مردم ایران معرفی کند در حالی که حکومت ایران خزانه ی دولت را به نفع لبنان و سوریه و عراق و یمن خالی میکند و به فکر مرگ تدریجی که گریبان مردم ایران شده نمی باشد پای آمریکا را به میان می کشاند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده پیشتر در دیدار با صدراعظم آلمان گفته بود: «آمریکا  در زمینه بازرگانی تحریم‌هایی علیه ایران تصویب کرده اما در موارد دیگری، مانند کالاهایی که برای کمک‌های بشردوستانه به‌کار می‌روند، تحریمی اعمال نشده است».

ظریف گفت: «آنچه که جهان باید آگاهی داشته باشد این است که ایران همواره خواهان صلح در منطقه و جهان  بوده و به تعهدات و مقررات بین المللی پایبند است و نمی تواند در قبال سیاست های آمریکا که تحمیل جنگ اقتصادی است بی تفاوت باشد».

علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران پیشتر گفته بود: طبق قرآن، وظیفه داریم هرقدر بتوانیم، به حوثی های یمن یاری برسانیم.احمد علم الهدی امام جمعه مشهد نیز در واکنش به جنگ با اسرائیل هشدار داد: اگر ملت فلسطین با اسراییل یا آمریکا به تفاهم برسند، ما دست بردار نیستیم و با آنان جنگ خواهیم کرد .

ایران تنها کشوری است که اگر مردمش در حمایت از سایر ملت‌‌ها راهپیمایی کنند حماسه آفریده اند، اما اگر مردم ایران برای گرفتن حقوق خود به خیابان بیایند فتنه‌گر و خائنند…!

2 دیدگاه‌

  1. ظریف یک دروغگوی پاتولوژیک است. این وزیر روان پریش جمهوری اسلامی اگر در روز چندین دروغ بزرگ نگوید احساس می‌کند کاری انجام نداده

  2. این پدر پسر شجاع ، ظریف مزدور رژیم ، در دروغگویی اگر از احمدی نژاد فراتر نرود ، کمتر هم نیست. همین موجودی ذخایر ارزی را هم برای مردم غذا و دارو وارد نمی کنند و می دزدند.

Comments are closed.