ادعای رژیم ایران: (سوریه) به بزرگترین پیروزی نظامی علیه اسرائیل دست یافته است

رسانه های همگانی در ایران، بی آن که فاش سازند که هدف های بمباران شده در سپیده دم امروز متعلق به سپاه پاسداران ایران در سوریه بوده است، به شیوه ای خبر می دهند که ظاهرا اسرائیل تار و مار شده و ارتش سوریه (و نه سپاه پاسداران ایران که ظاهرا در سوریه حضور ندارد) به بزرگترین پیروزی جنگی دست یافته است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که در جریان شلیک راکت های سپاه پاسداران از خاک سوریه به سوی مواضع مقدم ارتش اسرائیل در خط مرزی، آسیب جانی به بار نیامده و زیان مالی نیز ناچیز بوده است.

ولی رسانه های ایرانی ادعا می کنند که مواضع مهم نظامی اسرائیل نابوده شده و تلفات سنگینی به نیروهای این کشور وارد آمده و بلندی‌های گولان در آستانه سقوط است!

خبرگزاری تسنیم که بازتاب دهنده گزارش ها و فعالیت های سپاه پاسداران است، در خبر “اختصاصی” خود نوشت که در جریان حمله راکتی به سوی اسرائیل، “محرمانه ترین یگان اسرائیل هدف قرار گرفت”.  ولی در عین حال نوشت “کمیته های مقاومت فلسطینی خواستار اتحاد امت اسلامی و گشوده شدن تمام جبهه ها علیه رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن شماره یک مسلمانان شدند”.

خبرگزاری تسنیم توضیح نداد که اگر ارتش سوریه که تا کنون نیم میلیون از مردم خود را کشته و پس از هفت سال جنگ داخلی، هنوز نیمی از خاک سوریه از تسلط بشار اسد خارج است، به چنین پیروزی “درخشانی” علیه اسرائیل دست یافته، چه نیازی به اتحاد جهان اسلام برای یاری رسانی به ارتش سوریه برای نابودی اسرائیل وجود دارد؟

تسنیم نوشت که ارتش سوریه، در تلافی یک تعرض موشکی اسرائیلی به خاک آن کشور، به پاسخگویی پرداخت و چندین پایگاه این رژیم هدف قرار گرفت و شهرک نشینان صهیونیستی شب خود را در پناهگاه و زیر صدای آژیر خطر گذراندند.

در اسرائیل، هنگام وقوع یک حادثه نظامی، به مردم توصیه می شود به پناهگاه بروند تا از آسیب مصون باشند و هنگامی که عملیات پایان یافت، به مردم اطلاع داده می شود که از پناهگاه بیرون آیند. این یک اقدام عادی برای حفظ جان مردم و رعایت احتیاط است و طبعا نشان پیروزی یا شکست نمی تواند باشد. این مردم محنت زده سوریه هستند که پناهگاه ندارند و رژیم برای حفظ جان آن‌ها ارزشی قائل نیست.

تسنیم از قول خبرگزاری دولتی سوریه نوشت که تقریبا همه موشک های شلیک شده از جانب اسرائیل توسط پدافند ضد هوایی سوریه نابود شده است. در حمله ماه گذشته نیروهای غربی به تاسیسات شیمیایی سوریه نیز همین ادعا عنوان شد که دروغ های سعید الصحاف وزیر تبلیغات دوران صدام حسین در عراق را به یاد می آورد.

خبرگزاری فارس که آن هم به سپاه پاسداران تعلق دارد یک رشته از همین ادعاهای خیالی را منتشر کرد. دولت سوریه ادعا کرد که سه تن کشته شده اند، ولی اپوزیسیون سوریه که معمولا گزارش های موثقی دارد تعداد کشته شدگان سوری را حدود بیست و سه نفر اعلام کرد که احتمال شماری از آنان متعلق به سپاه پاسداران ایران بوده اند.

یک کارشناس نظامی–سیاسی به رادیو پیام اسرائیل گفت که احتمال دارد که این خیالپردازی درباره “پیروزی” مجعول، و اعتراف نکردن به ضربات دردناکی که سپاه در این حملات متحمل شده، نشان آن است که رژیم ایران نمی خواهد ناچار گردد که به یک اقدام تلافی جویانه دیگر هم دست بزند و ضربات سنگین تری از اسرائیل تحمل کند.

آگاهان نظامی اسرائیلی گفتند که عملیات سپیده دم ِ امروز نیروی هوایی اسرائیل، گسترده‌ترین و موفقیت آمیزترین رشته پروازها در آسیب رساندن به مواضع سپاه پاسداران در سوریه بوده است. سخنگوی سازمان دفاع از حقوق بشر سوریه تائید کرد که اکثر مواضع و مراکز استقرار سپاه پاسداران، در جریان حمله هوایی اسرائیل نابود شده است. با این همه، وی گفت که تصور نمی کند اسرائیل “همۀ” این مواضع را نابود کرده باشد، زیرا پاسداران و جنگجویان شیعه تحت فرمان آن‌ها، در صدها نقطه سوریه پراکنده هستند. ولی او تائید کرد که در مجموع، ضربات نیروی هوایی اسرائیل بسیار سنگین بوده است.

 

8 دیدگاه‌

 1. چرا اسرائیل حول و وستپاچه عمل میکنه؟
  ما عادت داشتیم که اسرائیل را عمل گرا و دور از لفاظی ببینیم یعنی عمل میکرد و بعد سکوت و به لفاظی دیگران میخندید
  ولی الان انگار دنیا برعکس شده! مقامات اسرائیل حتی آنهایی که مسئولیت و مسلما اطلاع موثقی ندارند چپ و راست لفاظی میکنن و ماقامت جمهوری اسلامی مانند گذشته اسرائیل سکوت کرده و پوزخند میزنند
  خدا رحم کنه!انگار مشکل جدی تر از اونه که ما فکر میکردیم
  انگار جمهوری اسلامی پس از تصرف ایران و ویرانی سوریه داره اسرائیل رو هم مثل یک اختاپوس میبلعه???

 2. هشت سال شب و روز میگفتند کربلا ما میاییم ،و کربلا انهارا نطلبید، از کمک امام زمان هم خبرى نشد ! اما امریکا ظرف یکهفته به کربلا رسید،. !خودتان نتیجه گیرى نمایید

 3. صبر دنیا هم اندازه داره، اسراییل سالهاست خویشتن داری کرده اما مقامات اسراییل برعکس ملاها، به فکر منافع ملی و آرامش مردمشون هستن و ماجراجویی افرادی که هیچ منطق و تفکر درستی پشت اعمالشون نیست اونم چسبیده به مرزهای اسراییل، براشون غیر قابل تحمله.
  به عنوان یه ایرانی باید از نابود شدن میلیارد ها دلار پول کشورم در یک شب ناراحت باشم اما نیستم و خوشحالم از اینکه این حکومت بی فکر که پولش رو خرج مردمش نمی کنه حداقل این موقعیت رو ایجاد کرد تا اسراییل گنبد آهنینش رو تست جنگی بکنه و هم عملیات های جراحیشو.
  والا! حداقل به درد دوستان گذشته بخوره پولمون، دست اینا باشه که جز تورمش چیزی به ما نمی رسه!
  موفق باشی اسراییل

 4. با درود،
  زمانی ایران مردم اسرائیل را از رنج و اسارت توسط کوروش پادشاه ایران نجات داد و امروز اسراییل مردم ایران را از اسارت رژیم ملاها نجات میدهد. به امید ازادی ایران. نابود باد کل ولایت فقیه ضد ایرانی

 5. تقیه و خدعه از معدود اصول اسلام شیعی است که تمام سران و دولت مردان و فرماندهان سپاه ومزدوران رژیم عرب تبار آخوندی به خوبی رعایت میشود.

 6. درود بر اسراییل ، عقل می گوید هرگز به دشمنان حتی اجازه تمام کردن نقشه برای ضربه زدن را ندهید و قبل از انها حمله کنید انشا الله اسراییل سپاه و حزب الله لبنان را کاملا نابود کند و ملت اسیر ایران و تمام جهان را از شر سپاه و حسن نصرالله نجات دهد انشا الله .پیروز باشید

Comments are closed.