ادعای سخنگوی دولت روحانی: «رئیس جمهور، هدفی جز حفظ جان و معیشت مردم ندارد»

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، در توجیه دستور رئیس جمهور در مورد از سرگیری بسیاری از فعالیت های عمومی، ادعا کرد که “در استراتژی دولت روحانی در دوره شیوع کرونا، حفظ جان و تأمین نان مردم برای اجتناب از مرگ و فقر کرونایی، رویکرد اصلی سیاست های دولت است”.

علی ربیعی گفت: «تصمیمات جداسازی بیماران و طرح فاصله‌گذاری فیزیکی و در ادامه فاصله‌گذاری هوشمند فیزیکی، نتیجه این استراتژی است».

ربیعی افزود: «بازگشت کار جامعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با این شرط است که هرگاه میان سلامت و کار مردم اختلافی  ایجاد شود، به نفع سلامت حل خواهد شد».

حسن روحانی نیز در نشست هیات دولت مدعی شد که «می‌توان کار کرد و کرونا هم نگرفت». روحانی گفت: «هیچکس مسئولیت قرنطینه را نمی‌پذیرفت».

دولت ایران از پرداخت هزینه به کارگران و کارمندان و بی نیازان عاجز است و تنها کاری که کرده وعده کمک یک میلیون تومانی در اردیبهشت ماه به خانوارهای یارانه بگیر است.

این در حالی است که در رسانه های اجتماعی، تصاویری از تراکم شدید جمعیت بدون طرح فاصله گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس های حمل و نقل عمومی در تهران و سراسر کشور منتشر شده که کاملا با آنچه که مقامات دولتی می گویند، مغایرت دارد .

در گزارش دیگری آمده است که  نزدیک به ۹۰ درصد مردم تهران نگران گسترش مجدد ویروس کرونا هستند و خواستار اعمال محدودیت‌های بیشتر می باشند. اما دولت، ناتوان از تامین معیشت مردم می‌خواهد فعالیت‌های اقتصادی هر چه سریع‌تر شروع شوند و ادعا می کند که کار و کرونا با هم مغایرتی ندارند.

علیرضا زالی، سرپرست ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز در این باره گفت: «در یک نظرسنجی ۸۶،۴ درصد جامعه آماری اعلام کردند که با اعمال محدودیت‌های بیشتر که سلامت آنها را تضمین کند، موافق هستند».

یک دیدگاه

  1. اره راست میگی همه چی برای امت اسلامیتان و ان هم از جنس عرب!

    همان طوری که خمینی قول داده بود اب و برق لبنانیها را هم با دزدی از مال و جان ایرانیان مجانی کردید.

    ظریف هم که هی میگه ما افتخار میکنیم که به فلسطینیها کمک میکنیم!! بقیه اش را هم که بخوایم بگیم طومار بلندش میرسه به یک کهکشان دیگه.

    اگر خوب فکر کنیم رژیم ملاها یک حکومت ضد ایرانی است که با هزینه از مال ایرانیان شتاب به کمک رسانی به عربها را دارد یعنی یک حکومت و بانک زاپاسی برای عربها که در ایران مستقر میباشد!!

Comments are closed.