ادعای شیادانه سپاهی علی فدوی: «مردم معترض بودند که خودشان به سوی خودشان شلیک کردند»

حکومت ایران در ادامه تلاش برای لاپوشانی مسؤولیت خود در کشتار شهروندان معترض، اکنون ادعا می کند که خود تظاهرکنندگان بودند که به سوی همرزمان خود شلیک کرده و آن ها را به قتل رسانده اند. این ادعای سخیف، از بار از زبان سپاهی علی فدوی معاون فرمانده سپاه پاسداران عنوان شد و این در حالی که معترضین با دست خالی به خیابان آمده و هرگز در پی رویارویی مسلحانه با ماموران رژیم نبوده اند.

این مقام ارشد سپاه، همچنین در حالی این ادعا را مطرح می سازد که ده‌‌‌ها فیلم از شلیک ماموران نیروی انتظامی و سپاه به سمت مردم در اعتراضات اخیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده، و بیانگر کشتار مردم بدستور خامنه ای و توسط نیروهای سپاه و امنیتی و انتظامی بوده است .

در شماری از فیلم ها دیده می شود که افراد سپاه پاسداران از فاصله بسیار نزدیک به سوی معترضین گلوله شلیک می کنند، و اکنون سپاهی علی فدوی، این جنایات حکومت را به خود مردم نسبت می دهد.

حسن روحانی رییس جمهوری حکومت ایران نیز پیشتر گفته بود که تعداد معترضین اندک است که با هوشیاری نیروهای امنیتی سرکوب شده اند .

فرمانده هان سپاه پاسداران نیز خیزش مردمی ایران علیه حکومت اسلامی را به  جنگ جهانی و برابر عملیات مهم جنگی ایران با عراق دانسته و گفته اند آنان را به راحتی سرکوب کرده ایم اما هم اکنون رغم وجود فیلم‌های شلیک ماموران به مردم، سپاه قصد دارد تیراندازی را به گردن معترضان بیاندازد

آخوند شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز گفته است :  ممکن است “در حرکت اعتراضی اخیرمردم ” کسی به صورت عبوری ‎لطمه‌ای خورده باشد! این اتفاق در جنگ های شهری ‎طبیعی است

وی افزود :  باید امروز به نیروهای نظامی اعم از انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش که قاطعانه در مقابل این اراذل ایستادند تبریک بگوییم.

بهرامی در حالی این سخنان را مطرح میسازد که بر اساس آمار نهادهای فعال حقوق بشر در ایران تاکنون بیش از  ۲۰۰ نفر جان باخته اند.

تظاهرکنندگان  در ایران که علیه گرانی نرخ بنزین در دست به اعتراض زدند  نیروهای امنیتی به دستور مستقیم علی خامنه ای هدف شلیک مستقیم گلوله قرار گرفتند  و شمار زیادی از آنان از سوی شلیک به سر کشته شده اند .

گفته شده است که برخی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت  تهران دیروز (یکشنبه) سوم آذر در اعتراض به اوضاع معیشتی مردم در ایران، قطع شدن اینترنت و بازداشت شدن دانشجویان در محل این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی  آنها نوشته شده بود :«دانشجو زندونه، روحانی خندونه»  و «نه پادگان، نه بنگاه، درود بر دانشگاه».علیه حکومت شعار سر می دادند .

 

2 دیدگاه‌

  1. علی فدوی همانند برادر دزد و حقه بازش محسن فدوی که بانک دولتی ملت را چاپید و خورد و برد حالابا به جیب زدن پولهای هنگفت در سپاه پاسداران دچار هذیان گویی شده است . مگر میشود مردم به خودشان با دست خالی شلیک کنند و کشته ویا مجروح شوند؟؟ این گفته از عجایب محال است.

  2. اسم علی واقعا لیاقت تو است، چون من را به یاد داماد محمد میاندازد که به کشتار معروف بود.
    ای جلاد دروغگو و ایرانی کش، ای مزدور خاعن و بی وطن، مرگ بر تو و خانواده ات باد که از تو در لانه ات پشتیبانی میکنند.

Comments are closed.