ادعای طنز “کیهان تهران”: «حزب الله با کمک موشک های ایران، می تواند ارتش اسرائیل را دفن کند»

به دنبال افشاگری این هفته آخوند حسن نصرالله که گفت حکومت ایران موشک های نقطه زن برایش فرستاده است، روزنامه کیهان تهران در شماره امروز خود (پنجشنبه) گزارشی با این عنوان انتشار داد: «حزب الله لبنان می تواند ارتش اسرائیل را دفن کند».

آخوند نصرالله گفت که علیرغم همه تلاش اسرائیل برای جلوگیری از رسیدن موشک های نقطه زن از حکومت اسلامی ایران به لبنان، حزب الله به چنین موشک هایی مجهز گردیده و می تواند توسط آن ها حساس ترین هدف های نظامی و اقتصادی و اجتماعی اسرائیل را نابود کند. او گفته بود که می تواند به بندر حیفا در شمال اسرائیل آسیب جدی برساند.

روزنامه کیهان تهران، که ماه گذشته خواستار شده بود که حیفا به عنوان بزرگترین بندر اسرائیل و سومین شهر پرجمعیت کشور در انتقام خون محسن فخری زاده نابود شود، در شماره امروز خود و در توضیح توانایی های نظامی حزب الله نوشت: « ۲۱ خرداد ماه سال ۹۰ در جلسه‌ای با حضور پیشکسوتان جهاد و شهادت و برخی فرماندهان سال‌های دفاع مقدس در مسجد ولی‌عصر(عج) تهران، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بیان سخنانی در خصوص موضوعات مختلف از جمله سال‌های دفاع مقدس، وضعیت جبهه مقاومت در آن ایام و مسئله بیداری اسلامی که در آن تاریخ چیزی در حدود ۵ ماه از آغاز آن می‌گذشت پرداخت».

کیهان تهران در ادامه گزارش خود نوشت: « سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بخشی از این سخنرانی که خبرگزاری تسنیم آن را برای اولین بار منتشر کرد، تاکید کرد: ما چه بخواهیم چه نخواهیم، در راهِ رفتن هستیم. خیلی از دوستان ما رفته‌اند. آنهایی که شهید شده‌اند با افتخار رفتند و آنهایی هم که توانستند آن روح شهادت را به‌عنوان شهید زنده در خودشان حفظ کنند و بعد رفتند هم با افتخار رفتند.

ما هم هر یک با وضعیتی خواهیم رفت و این راهی است که بازگشت ندارد و همه ما در مسیر آن قرار خواهیم گرفت».

این گزارش ها در حالی است که در پانزده سال اخیر حزب الله علیرغم همه تهدیدها، جرات نکرده است به تعرض تازه ای علیه اسراییل دست بزند. در آن جنگ سی و سه روزه، چنان ضربات سهمگینی توسط ارتش اسرائیل بر حزب الله و زیربنایی تروریستی آن وارد آمد که توان تعرض علیه اسرائیل را عملا از آن گروه سلب کرد.

تردیدی نیست که ارزیابی زیاده گویانه کیهان تهران، بخش دیگر از کارزار تبلیغاتی رژیم به هدف بزرگنمایی قاسم سلیمانی، در آستانه سال مرگ او می باشد.

ارتش اسرائیل به حزب الله هشدار داده که اگر یک بار دیگر بخواهد به حملات موشکی علیه اسرائیل دست بزند، لبنان به عصر حجر باز خواهد گشت.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز هفته پیش هشدار داد که هر تعرضی که از جانب گروه های مزدور رژیم ایران علیه اسرائیل صورت گیرد، به حساب خود آن حکومت نوشته خواهد شد.