ادعای ظریف: نه تنها من از جایزه صلح نوبل محروم شدم، بلکه دو تن دیگر نیز به پای من سوختند

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی در دیدار با جمعی از کاربران فعال در شبکه های اجتماعی گفت: جان کری، وزیر پیشین أمور خارجه آمریکا، و خانم فدریکا موگرینی، مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، “پاسوز” او شده اند و به خاطر تفاهم و همکاری با او نتوانستند جایزه نوبل بگیرند.

ظریف افزود : جان کری و فدریکا موگرینی به علت موضع گیریهای هایشان در برجام نتوانستند جایزه نوبل بگیرند .

او همچنین مدعی شده که دو سال متوالی «بیشترین امتیاز» را برای گرفتن جایزه صلح نوبل داشته ولی مطمئن بوده که به او جایزه نمیدهند.

ظریف  در پاسخ به سوالی درباره فعال نبودن معاونت اقتصادی وزارت خارجه ایران گفت:پس از برجام فرصت برای جذب ۸۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری بود ولی  نتوانستیم به علت برخی سخت گیری ها در ایران این سرمایه را به موقع جذب کنیم و تنها پنج میلیارد دلار آن جذب شد.

وزیر خارجه حکومت اسلامی با انتقاد از منتقدان داخلی برجام گفت : اگر میگویید برجام یک جسد است،  خوب آن را خاک کنید و به ازای آن شش قطعنامه شورای امنیت را بگیرید. آقای ترامپ هم برای شما جشن میگیرد.

ظریف در واکنش به  بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس، که پیش تر توسط  سازمان اطلاعات سپاه به اتهام جاسوسی برای اسرائیل بازداشت شده بود  اظهار داشت : خبرنگار روس را از اول نباید می گرفتند، مثل خیلی های دیگر.

این خبرنگار روس پیشتر توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد. که با  پیگیری های شدید مقامهای دولت روسیه، آزاد شد .

سخنگوی دولت ایران گفته بود  مسئله جاسوسی نیست و این خبرنگار روس مشکل ویزا داشته است.

ظریف بارها در سالهای گذشته با انتقادهای گسترده ای به دلیل انکار نقض حقوق بشر در ایران مواجه بوده و در بسیاری از  مصاحبه های خود با رسانه های خارجی مواردی چون نقض حقوق بهاییان را انکار کرده و به دفاع از “حجاب اجباری” در ایران پرداخته است.

شمار زیادی از منتقدان ظریف او را به “تحریف واقعیت و دروغگویی” متهم کردهاند ولی او میگوید چنین مواردی منطبق با “منافع جمهوری اسلامی” است و او باید چنین رفتار کند

5 دیدگاه‌

  1. به تو دسته کلنگ هم نمیرسه تاچه رسد به جایزه صلح نوبل. تمامی دزدیهای وقیحانه وزیاد تو و همدستانت هنوز بس نیستند که جایزه با ارزش نوبل را هم میخواهی؟

  2. نماد اصلی جمهوری اسلامی همین ظریف و روحانی است و تندروهایی مثل احمدی نژاد و کیهان کاره ای نیستند… ولی اینها قصد دارند به دروغ بگند ما کاره ای نیستیم و احمدی نژادیها مملکت را می چرخانند………

  3. خجالت هم چیزی خوبه اگر ظریف با این همه دروغ در مورد نقض حقوق بشر ،حقوق شهر وندی،نداشتن زندانی سیاسی و…بفهمه بنده از ظریف بعلت این دروغهای وقیحانه نفرت دارم خانم موگرینی بعلت حمایت از اینها از نظر من منفرترین زن دنیاست

Comments are closed.