ادعای فرمانده نیروهای انتظامی:  چهار تا پنج درصد از بی حجاب ها، از خارج دستور می گیرند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی حکومت ایران ادعا کرد که بین چهار تا پنچ در صد از بانوانی که به کارزار بی امانی نسبت به حجاب اجباری دست زده اند، افراد ضد انقلاب هستند که برای متزلزل ساختن رژیم، از خارج دستور می گیرند و این کار آن ها یک اقدام سیاسی است و نه دینی!

پاسدار ایوب سلیمانی توضیح نداد که این آمار را از کجا آورده است و چگونه خواسته زنان ایرانی را به دستور از جانب عوامل خارجی مربوط می سازد. آشنایان امور ایران می گویند که پیکار زنان ایران با حجاب اجباری، از یک سو به علت دیدگاه های سکولار آنان است، ولی پیش از آن، مخالفت زنان با حجاب، شیوه ای برای ابراز مخالفت با رژیمی است که از دیدگاه آنان سرکوبگر است و باعث نگون بختی ملت ایران و محرومیت زنان از حقوق اساسی خود شده، و باید برود.

پاسدار ایوب سلیمانی در توجیه ارزیابی خود گفت: «مخالفان حجاب اجباری گروهی قلیل و هتاک هستند که برخورد آنان با ماموران رژیم، از  سوی غرب هدایت می شود و قصدشان مخالفت با نظام وبراندازی آن است ».

جانشین فرمانده نیروهای انتظامی تهدید کرده گفت: «امروز دست دشمن برای ما رو شده است و ترویج بی‌حجابی نقشه مستقیم دشمن در شرایط فعلی است و مقابله با بی‌حجابی به صحنه مبارزه با نظام استکباری تبدیل شده است».

اکنون مدت مدیدی است که مقامات ارشد رژیم و به ویژه روحانیون دولتی بر شدت هشدارهای خود علیه آن چه که بی حجابی یا بد حجابی می خوانند افزوده اند و به ویژه می کوشند در روزهای چهارشنبه، با زنانی که حجاب تحمیلی را نمی پذیرند، برخورد خشن تری داشته باشند.

2 دیدگاه‌

  1. پلیس شهر آیا ناپا در جنوب قبرس روز چهارشنبه ۱۲ اسرائیلی را به اتهام تجاوز به یک دختر ۱۹ ساله در هتل بازداشت کرد.

    بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، ملیت این دختر بریتانیایی اعلام شده است و او صبح روز چهارشنبه با تسلیم شکایتی به پلیس محلی، گفت که شب گذشته توسط گروهی از نوجوانان اسرائیلی مورد تجاوز قرار گرفته است.

    متهمان که برخی از آنها ۱۶ و ۱۷ ساله هستند قرار است روز پنجشنبه در دادگاه حاضر شوند. گردشگر بریتانیایی نیز مورد معاینه پزشکی قرار خواهد گرفت.

    وزارت خارجه اسرائیل گفته که در جریان این بازداشت‌هاست و قوانین قبرس به دیپلمات‌های اسرائیلی اجازه می‌دهد تا به متهمان دسترسی داشته باشند.

    بیانیه این وزارتخانه می‌گوید که خانواده‌های افراد بازداشتی نیز در جریان این اتفاق قرار گرفته‌اند.

Comments are closed.