ادعای مشاور نظامی خامنه ای: «می توانیم رزم ناوهای بزرگ آمریکایی را به آسانی غرق کنیم»

سپاهی یحیی رحیم صفوی، در مقام مشاور نظامی ارشد علی خامنه ای ادعا کرد که نیروی دریایی سپاه پاسداران دارای چنان قدرت رزمی کوبنده ای می باشد که قادر است به آسانی رزم ناوهای غول پیکر ارتش آمریکا را غرق کند. سپاهی رحیم صفوی کفت: «قادریم   ناوهای آمریکایی را ظرف چند ساعت به زیردریایی تبدیل کنیم». پیشتر نیز یکی از فرماندهان سپاه ادعا کرده بود که اگر رزم ناوهای آمریکایی از تنگه هرمز بگذرند، سپاه می تواند آن ها را “تور ماهیگیری” به آسانی به دام اندازد.

این ادعاهای جنگی در حالی بیان می شود که رژیم بیم دارد به یک درگیری گسترده جنگی کشانده شود، ولی در همان حال، بر شدت تهدیدات لفظی علیه آمریکا و هم پیمانان آن می افزاید.

پس از خروج ناو هواپیمابر نیمیتز و ناوگان همراه آن از خلیج فارس، سپاهی  رحیم صفوی در ارتباط با  تحرکات اخیر آمریکایی‌ها در عراق، مدعی شد: «نیروهای نظامی ایران از اشراف عملیاتی و اشراف اطلاعاتی و آمادگی بالایی برخوردار هستند اما هیچ‌گاه آغازگر جنگ نخواهیم بود، سپاه پاسداران قادر است ناو های آمریکایی را ظرف چند ساعت به زیر دریایی تبدیل کند».

او در ادامه ادعای خود گفت: نیروهای نظامی ایرانی از اشراف اطلاعاتی بالایی برخوردار هستند و تمام تحرکات نظامی ایالات متحده  را از دریای عمان، اقیانوس هند، دریای عمان، خلیج و به پایگاه‌های موجود در منطقه خاورمیانه را رصد می کنند.

پاسدار رحیم صفوی افزود: «از نقاط ضعف نیروهای آمریکایی اطلاع کامل داریم، همانگونه که به اذن رهبری به پایگاه عین الاسد با موشک به آمریکایی‌ها پاسخ دادیم.»

او در ادامه گفت: «ما هیچ وقت آغازگر جنگ نخواهیم بود، اما اگر کسی به ایران حمله کند با اقتدار و آمادگی کامل جواب‌مان به صورت مستحکم داده خواهد شد.»

ایالات متحده اطلاع داده که ناو نیمیتز به مدت ده ماه در این منطقه خدمت کرده و به پایگاه خود باز می گردد، ولی ایالات متحده ناو هواپیما دیگری را در آن منطقه دارد که در صورت ضرورت می تواند به سرعت به آب های ایران نزدیک شود.

جابجایی شناورهای ناوگان دریایی ایالت متحده، یک روند عادی است – گرچه، برخی تحلیلگران گفته بودند که خروج نیمیتس از خلیج فارس، به هدف کاهش تنش جنگی از جانب ایالات متحده در برابر حکومت ایران بوده است.