ادعای نشریه لبنانی: اسرائیل به روسیه تعهد داده از حمله به حزب الله لبنان خودداری ورزد

ظاهرا، استناد روزنامه اللواء به این خبر است که وزارت خارجه روسیه از درگیری نظامی حزب الله و اسرائیل ابراز نگرانی و تاسف کرد و به طرفین توصیه کرد که از عملیات تحریک آمیز دست بردارند

یک رسانه لبنانی در گزارشی ادعا کرد که اسرائیل به روسیه تعهد داد؛ دیگر حزب الله را هدف قرار ندهد. ولی این خبر مشکوک به نظر می رسد که این گزارش روزنامه “اللواء” جعلی است و یا توسط مقامات حکومت ایران در اختیار آن رسانه قرار گرفته است. اسرائیل همیشه اعلام داشته که با هر قیمت، جلوی استقرار رژیم ایران در سوریه را می گیرد و با تمام قدرت، با فتنه گری ها و عملیات تحریک آمیز حزب الله لبنان مقابله می کند.

ظاهرا، استناد روزنامه اللواء به این خبر است که وزارت خارجه روسیه از درگیری نظامی حزب الله و اسرائیل ابراز نگرانی و تاسف کرد و به طرفین توصیه کرد که از عملیات تحریک آمیز دست بردارند.

خبرگزاری تسنیم در تهران، وابسته به سپاه پاسداران، از قول روزنامه اللواء که ظاهرا به منابع دیپلماتیک استناد می کند، نوشت که اسرائیل از روسیه درخواست کرده است بر حزب الله فشار وارد کند که بار دیگر به قواعد درگیری سابق و به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ پایبند باشد.

این منابع که روزنامه اللواء لبنان اعلام کرده است اطلاعات ویژه و حساسی را درباره اسرائیل فاش کرده‌اند، افزودند تل آویو به روس‌ها تعهد داده است که رزمندگان حزب  الله را در سوریه (همانند آنچه در عقربا سوریه رخ داد و رزمندگان حزب الله را هدف قرار داد) دیگر هدف قرار ندهد و قطعنامه ۱۷۰۱ را هم نقض نکند به شرطی که حزب الله هم به قواعد درگیری سابق پایبند باشد. این منابع از میانجی‌گری‌های آمریکا، فرانسه، روسیه و مصر برای احیای قطعنامه بین  المللی خبر داده‌اند.