ادعای نیروی سرکوبگر انتظامی رژیم:«مردم شعار طرفداری از حکومت را می دهند، ولی عوامل خارجی آن را خفه می کنند»

فرمانده یگان ویژه “ناجا” (نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) امروز (پنجشنبه) گفت: شعارهایی که علیه رژیم در تظاهرات شنیده می شود، صدای واقعی مردم ایران نیست و از زبان ماموران قدرت های بیگانه شنیده می شود که به تظاهرات مردم می پیوندند و نمی گذارند صدای واقعی آنان شینده شود.

سپاهی حسن کرمی، فرمانده این یگان، در توضیح استدلال حیرت انگیز خود گفت: «دشمن در داخل کشور عواملی دارد که روی آن ها سرمایه گذاری کرده است. این افراد هنگام وقوع یک اتفاق یا برگزاری یک تجمع، صحنه را به هم می ریزند  و به این ترتیب، حرف حق مردم نیز فدای این افراد می شود و و نمی گذارند صدای واقعی مردم شنیده شود».

این یکی از بی اساس ترین استدلال ها حکومت برای توجیه سرکوب و کشتار معترضان است.

تظاهرات مردمی علیه ناکارآمدی رژیم و مشکلات حکومتی و تضییع حق مردم، معمولا به صورت آرام و مسالمت آمیز برگزار می شود. ولی در مواردی که این تظاهرات به یک خطر جدی علیه رژیم مبدل می شود، سپاه پاسداران و نیروهای سرکوبگر رژیم اوباش خود را به صحنه می فرستند تا به اعمال خشونت آمیز دست بزنند و اماکن عمومی را به آتش بکشند تا به این بهانه، ماموران رژیم به سرکوب مردم بپردازند.

اکنون، فرمانده یگان ویژه “ناجا” با این بهانه، می خواهد اعتراض های مردمی را به عوامل بیگانه نسبت دهد و شعارهای مردم علیه رژیم و مطالم آن را به عوامل خارجی مربوط سازد – ادعایی که هیچ اساس  پایه ای ندارد.

در جریان تظاهرات گسترده مردم در آبانماه دو سال پیش، در دو شبانه روز و نیم، حدود یک هزار و پانصد انسان به گلوله بسته شدند و رژیم ادعا کرد که آنان آشوبگر و عامل انجام عملیات خشونت آمیز بوده اند.

ابراز نگرانی می شود که سخنان امروز فرمانده یگان ویژه ناجا به هدف افزایش سرکوب و اقامه این ادعاست که مردم ایران در عین حال که خواسته هایی دارند، به رژیم کنونی عشق می ورزند ولی صدای آن ها در تظاهرات تحت الشعاع ماموران کشورهای بیگانه قرار می گیرد.

یگان ویژه ناجا سی سال پیش به عنوان شاخه ای از نیروهای پلیس برپا شد که ماموریت عمده آن سرکوب تظاهرات و کشتن افرادی است که علیه حکومت شعار می دهند.