ادعای پلیس تهران: «عملیات چهارشنبه سفید و برداشتن حجاب کاملا ریشه کن شده است»

پاسدار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران گفت: فعالیت گروه ها  و شبکه‌های سازمان یافته چهارشنبه های سفید که کمپینی است کاملا متوقف شده است

رییس پلیس تهران ادعا کرد که به دنبال اقدامات شدید و سخت گیرانه ماموران امنیتی، زنان پایتخت، دیگر جرات نمی کنند در روزهای چهارشنبه، در پاسخ به کارزار موسوم به “نه به حجاب اجباری ” ریشه‌کن شده است.

برداشتن حجاب اجباری، به فراخوانی خانم مسیح علی نژاد، هر هفته در روزهای چهارشنبه توسط شماری از خانم ها به ویژه در تهران عملی می شد. ولی اکنون رئیس پلیس پایتخت ادعا می کند که این اقدامات اعتراضی کاملا متوقف گردیده، و از این پس هیچ خانمی جرات نمی کند حجاب خود را بردارد.

پاسدار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران گفت: فعالیت گروه ها  و شبکه‌های سازمان یافته چهارشنبه های سفید که کمپینی است کاملا متوقف شده است.

هدف از برگزاری این کارزار، ابراز حمایت از آزادی پوشش زنان ایرانی و مخالفت با حجاب اجباریست خبر داد ه و گفت : پلیس با تلاش شبانه روزی توانسته تمامی این باندها را منهدم کند؛ گروه هشت مارس، چهارشنبه سفید و نه به حجاب اجباری هم اکنون ریشه‌کن شده‌‌اند.

مسیح علینژاد، فعال مدنی و بنیانگذار کمپین “چهارشنبه‌های سفید” به اظهارات رئیس پلیس تهران درباره “انهدام چهارشنبه‌های سفید” واکنش نشان داده و در توئیتی نوشته است :  از رسانه‌های فارسی زبان میخواهم که “کمپین تبدیل شده به اعتراض هر روزه” را هم پوشش دهند.

خانم علینژاد و خانواده او در ایران در سال‌های اخیر تحت فشار زیادی از سوی جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ اخیرا هم برادر و بستگان همسر سابقش در شهر بابل بازداشت شده‌اند.

پاسدار  حسین رحیمی گفته است :  امروز نیروی انتظامی در تمام زمینه‌ها مجری دستورات مستقیم رهبری و فرمانده کل قوا به خصوص در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است و با هرگونه بی حجابی به شدت برخورد خواهد کرد  .

حکومت ایران هرروز با فشار آوردن  و بازداشت گسترده فعالان مدنی و اجتماعی زن در ایران سعی دارد که آزادی اجتماعی و فرهنگی و هنری آنان را   بگیرد و به جایش رعب و وحشت و زندان به آنان هدیه دهد.