ادعای کیهان تهران: آمریکا و آل‌سعود در بزرگ‌ترین حمله موشکی و پهپادی انصارالله غافلگیر شدند

حکومت ایران که بارها از حملات تروریستی گروه های نیابتی خود در یمن و منطقه حمایت کرده ، این بار نیز توسط روزنامه کیهان ، سخنگوی  علی خامنه ای این حملات را با آب و تاب نوشته و بدین سان می خواهد به نوعی به امریکا هشدار دهد و قدرت نیروهای حوثی وابسته به خود را به رخ عربستان و آمریکا بکشاند.

روزنامه کیهان ، در تایید حملات موشکی شبه نظامیان وابسته حکومت ایران به عربستان نوشته است : انصارالله یمن در ادامه سلسله عملیات‌های منحصر به فرد و دقیق خود تحت عنوان “موازنه بازدارندگی”، این بار در عملیاتی ترکیبی، ۲۲ موشک و پهپاد به سمت مراکز حساس عربستان شلیک کرد. اما سامانه‌های دفاعی پاتریوت آمریکا و آل‌سعود نتوانستند آنها را مهار کنند .

روزنامه کیهان در ادامه ننوشته است که این موشک ها ی  شبه نظامیان حوثی ساخت کجاست .

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی نیز در این باره گفته است : «موشک‌ها و پهپادهای شبه‌نظامیان حوثی که عربستان سعودی را هدف قرار می‌دهند، ساخت رژیم ایران هستند».

المالکی در ادامه درباره طریقه ارسال این سلاح‌ها برای شبه‌نظامیان حوثی، افزود: «بندر حدیده شاهد قاچاق موشک‌های بالستیک توسط شبه نظامیان حوثی است».

وی  همچنین حملات موشکی وپهپادی روز یک‌شنبه به یک مخزن نفتی در بندر راس تنوره و منطقه مسکونی کارکنان شرکت نفتی آرامکو در ظهران را حمله تروریستی با هدف مختل کردن تامین انرژی جهان خواند.

ترکی المالکی گفته است : «ما توانایی محافظت از تاسیسات اقتصادی عربستان سعودی را داریم»، و در جریان حملات روز یک‌شنبه نیز نیروهای مسلح عربستان سعودی موفق شدند پهپادهای انفجاری شبه‌نظامیان حوئی را نابود کنند.

همزمان عربستان سعودی روز دوشنبه گفت که طی یک سال گذشته ۵۲۶ پهپاد و ۳۴۶ موشک بالستیک حوثی‌ها را رهگیری و منهدم کرده است.

حملات حوثی‌ها به این کشور پس از روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا افزایش یافته است.

بیل هگرتی، سناتور جمهوری‌خواه، نیز در این باره گفته است :‌ «یک حمله موشکی دیگر علیه عربستان سعودی با تمامی مشخصات حملات نیروهای تحت حمایت ایران».

وی  تاکید کرد که «به نظر می‌رسد که اشتیاق رییس‌جمهوری بایدن به رفع تحریم‌های ایران، ملاها را به افزایش حملاتشان علیه ما و متحدان‌مان، تهییج کرده است».

دو روز پیش  سخنگوی حوثی‌های‌ یمن، شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت و گفت که «شبه‌نظامیان حوثی با ۱۴ پهپاد و هشت موشک بالستیک، مراکز نظامی و حساس در شهرهای دمام و جازان و تاسیسات نفتی آرامکو» را هدف قرار داده‌اند.