ادعای گزافه گویانه صفار هرندی: حکومت در شش ماه ۱۰۰ میلیارد دلار صادرات دانش بنیان داشته است!

در دنباله دروغ پردازی ها و خود بزرگ بینی های سران رژیم ایران، یک عضو تشخیص مصلحت نظام ادعا کرد که حکومت در ظرف شش ماه گذشته یکصد میلیارد دلار صادرات دانش بینیان داشته است. با توجه به این که در اوج فروش نفت ایران، درآمد سالیانه به چنین مبلغی نمی رسید، برخی آگاهان این سخنان را اشتباه لپی توصیف می کنند و میگویند که شاید منظور او یکصد میلیارد ریال بوده و نه دلار.

محمد حسین صفارهرندی نماینده خامنه ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام، این ادعا عجیب را در مورد صادرات دانش بنیان، در جمع دانشجویان مطرح کرد و گفت: «اتفاقا در مواردی از اقتصاد که از بیگانه دل کندیم و خودمان روی پای خود ایستادیم، موفق شدیم. سال گذشته صادرات دانش بنیان جوانان ما ۶۰ میلیارد دلار بود، ۶ ماهه امسال ۱۰۰ میلیارد دلار شد که به زودی در سال‌های آینده به ۵۰۰ میلیارد دلار می رسد، لذا معتقدم راه حل های اقتصاد ما داخلی است نه وابستگی به خارج.» با توجه به اظهارات وی باید پرسید این حجم دلارها که از فروش نفت هم بیشتر است آیا به داخل کشور وارد شدند؟

صفار هرندی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش معتقد است که «اگر مسئولی در قوه اجرایی خلاف سیاست های کلی نظام اقدامی کند، باید گریبانش را گرفت. در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکزی برای نظارت بر سیاست های کلی نهادها راه اندازی شد که حاصل آن در جلسه مجمع قرائت می شد، در مقطع اخیر جدی تر گرفته شد و در قانون گذاری اجازه تصویب یا اجرای قوانین را نداند، اما باید نظارت ها به شدت تقویت شود.»

گفتنی است پیشتر علی مطهری نیز از هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با عنوان شورای نگهبان دوم یاد کرده بود.

3 دیدگاه‌

  1. ایشان درست گفته و ما بد فهمیده ایم. صادرات “دانش بنیان” ما همان مغزهایی است که از کشور “صادر” و به کشورهایی که قدر آنها را میدانند فراری میشوند. اینها در کشورهایی که پذیرایشان هستند وارد “صنایع دانش بنیان” میشوند و فناوری نوین تولید میکنند که ارزش آن به نظرم حتی از ۵۰۰ میلیارد دلار در سال هم بیشتر است. پس در تحلیل نهایی، این جمهوری اسلامی بوده است که عوامل تولید آن فناوری را اول کار به خارج صادر کرد و صادرکننده اصلی فرآورده های دانش بنیان به خارج بوده است. در واقع با میلیونها ایرانی که ظرف چهل سال گذشته به”به خارج صادر شدند” میتوان گفت که جمهوری اسلامی بزرگترین صادرکننده علم و فرهنگ و هنر و حتی مهارت ورزشی در جهان است. مرحبا!

Comments are closed.