ادعای یک فرمانده سپاه: پس از سقوط پهپاد، آمریکا از ایران اجازه خواسته بود تعرض محدود انجام دهد، که رد شد!

مقام های ایرانی می گویند پس از آن که یک پهپاد نظامی آمریکا را در خلیج فارس سرنگون کردند، دولت واشنگتن از ایران درخواست کرد اجازه دهد که ارتش ایالات متحده به یک عمل تلافی جویانه بسیار محدود در خاک ایران دست بزند، ولی ایران باید تعهد کند که نسبت به آن واکنشی نشان نخواهد داد و موجب شعله ور شدن آتش جنگ نخواهد گردید.

در ادامه این ادعا عجیب، گفته شده که دولت پرزیدنت ترامپ، این پیام خود به رژیم ایران را از طریق دیپلمات های غربی به ایران منتقل ساخته است.

پاسدار غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل، رژیم، با مطرح ساختن این ادعای دور از منطق، در توضیح آن گفت: “دشمن پس از سرنگونی پهپاد متجاوز، از طریق واسطه‌های دیپلماتیک اعلام کرد که من برای حفظ آبروی خود می‌خواهم عملیاتی محدود و در منطقه‌ای کم ارزش در داخل خاک ایران انجام دهم.  اما حکومت اسلامی ایران این تقاضای آمریکا را رد کرد و آن را نپذیرفت.”

این مقام سپاه پاسداران افزود: آمریکا در این درخواست خود گفته بود که بعد از عملیات حکومت ایران به حمله آنان پاسخ ندهد اما باید بدانند که پاسخ حکومت  این است که ما هر عملیاتی را شروع جنگ تلقی می‌کنیم و به آن پاسخ خواهیم داد و زمین جنگ را ما طراحی می‌کنیم و اگر شما آن را شروع کردید، پایانش را ما اعلام می‌کنیم.

به خبرگزاری رویترزهمزمان با این رویداد مقام های حکومت ایران گفته بودند که  بعد از سقوط پهپاد آمریکایی ، پرزیدنت دونالد ترامپ، حکومت ایران را تهدید کرده و گفته که رژیم  ایران باید منتظر حمله ای قریب الوقوع باشد.

به گزارش نیویورک تایمز در آن زمان پرزیدنت دونالد  ترامپ ابتدا دستور حمله را داده بود اما در آخرین دقایق آنرا لغو کرده و گفته بود:  به دلیل خطر کشته شدن ۱۵۰ تن از مردم ایران از حمله منصرف شده است.

پاسدار جلالی ادعا کرد که آمریکا بیش از ۶۰ تیم دیپلماتیک به‌عنوان واسطه به ایران فرستاد.

آگاهان خبری می گویند این همان زمانی بود که با افزایش تنش ها بین امریکا و ایران دونالد ترامپ سعی داشت که ایران را به پای میز مذاکره بکشاند .

با توجه به احتمال جنگ، رژیم ایران به تغییر و ترمیم ساختار فرماندهی سپاه پاسداران ادامه می دهد

آگاهان نظامی می گویند: در همان حال که احتمال بروز جنگ بین حکومت اسلامی ایران و ارتش آمریکا به صورت جدی مطرح است، تغییر و ترمیم ساختار فرماندهی سپاه پاسداران نیز هم چنان ادامه دارد .

پاسدار عباس نیلفروشان  معاون عملیات سپاه پاسداران شد وی پیش از این در سپاه پاسداران به عنوان فرمانده ی دانشکده سپاه  و پاسدار علی زاهدی در زمان فرماندهی پاسدارمحمدعلی جعفری، فرمانده‌کل پیشین سپاه پاسداران، ۳ سال پیش معاون عملیات سپاه پاسداران بود.

علی خامنه‌ای، تغییرات در ساختار و فرماندهی سپاه پاسداران، رااز دو ماه پیش درست  پس از قرار گرفتن نام این نهاد نظامی در فهرست سازمان‌های تروریستی دولت آمریکا آغاز کرد و پس ازآن تغییرات همچنان در سطح روسای سازمان‌ها و معاونان سپاه پاسداران ادامه یافته است.

آگاهان خبری می گویند ناف حیات فرماندهان سپاه به علی خامنه ای  به عنوان به دید آنان فرمانده کل قوا وصل است. این فرماندهان چنان مواضع خامنه ای را  در دشمنی با آمریکا و اسرائیل و عربستان را نعل به نعل تکرار می‌کنند که گاه تردید می‌شود که رهبر پیرو آنها در این عقاید دشمن محور، در سیاست خارجی است و نه برعکس و در واقع  این فرماندهان سپاه هستند که در واقع سکاندار و کارگردان سیاست خارجی دشمن‌محور حکومت اسلامی هستند.

همه فرماندهان ارشد کنونی سپاه در مواضع علنی خود طرفدار سرکوب منتقدان داخلی و مخالفان نظام در داخل و خارج کشور هستند. در شرایط کنونی  با آغاز فرماندهی پاسدار سلامی بر سپاه به نظر می‌رسد تغییرات در سطوح فرماندهان ارشد سپاه به گونه‌ای است که بعد از پایان دوره فرماندهی ۱۶ ساله پاسدار محسن رضایی بر سپاه و شروع دوره فرماندهی پاسدار رحیم صفوی  از ۱۶ سال پیش تاکنون سهم تیم فرماندهان اصفهانی، در سپاه در حال پررنگ‌تر شدن است. در کنار پاسدار سلامی به عنوان فرمانده کل و پاسدارعلی فدوی به عنوان جانشین فرمانده کل که هر دو اصفهانی هستند، غلامرضا سلیمانی فرمانده جدید بسیج نیز سال‌ها فرمانده سپاه اصفهان بوده، و محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی نیز سابقه فرماندهی لشکر ۸ نجف اصفهان را دارد.

2 دیدگاه‌

  1. بله، پهپاد آمریکایی که گردانندگانش به جای کمک به کشتی آسیب دیده ی ژاپنی، مشغول سلفی گرفتن از دیگر کشتی هایی بودکه برای کمک می آمدند تابلکه یک پاپوشی برای ایران بدوزد،
    دیدی که چگونه مغلوب آتش ایران شد!

Comments are closed.