ارتش آمریکا حضور نظامی در حوزه خلیج فارس را تقویت می کند و پانصد سرباز دیگر می فرستد

 

 

مقامات وزارت دفاع آمریکا می گویند: ایالات متحده بزودی ۵۰۰ نیروی نظامی تازه‌ نفس را به عربستان اعزام خواهد کرد. انتشار این دستور همزمان با شدت گرفتن بحران در حوزه خلیج فارس است که به دنبال آسیب رسانی به شماری از نفتکش ها و همچنین ربودن نفتکش های دیگر، به اوج تازه ای رسیده است.

منابع آگاه می گویند که همه این عملیات تعرضی توسط سپاه پاسداران ایران انجام گرفته و واکنشی نسبت به ادامه تحریم های اقتصادی ایالات متحده است که رژیم ایران را به ورشکستگی مالی کشانده است.
دو مقام وزارت دفاع آمریکا امروز (پنج‌شنبه) در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز تایید کردند که دولت آمریکا قصد دارد ۵۰۰ نظامی دیگر این کشور را در قالب برنامه‌‌ افزایش نیرو به عربستان سعودی اعزام کند.
این روزنامه اقدام مذکور را «تازه‌ترین نمایش قدرت» از طرف آمریکا برای جمهوری اسلامی توصیف کرده است.
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز شب گذشته (چهارشنبه) در گفت و گو با دو مقام نظامی ایالات متحده گزارش داده بود که محل استقرار این افراد در پایگاه هوایی امیر سلطان در شرق ریاض خواهد بود .
در ادامه گزارش سی‌ان‌ان به نقل از منابع خود که نخواست نام‌شان فاش شود گفته شده است که انتخاب پایگاه امیر سلطان، به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص و دسترسی دشوار موشک‌های ایرانی به آن، می باشد.
گفتنی است در حال حاضر شماری از نظامیان آمریکایی برای استقرار سامانه‌ دفاع موشکی پاتریوت و به‌ سازی باندهای فرودگاه، در این پایگاه نظامی به سر می‌برند.
پرزیدنت ترامپ، در حدود یک ماه پیش گفته بود که ۱۵۰۰ نیروی تازه به خاورمیانه اعزام خواهد شد.
تنش ها بین ایران و امریکا در منطقه خلیج فارس روز به روز بیشتر می شود و ایالات متحده برای حفاظت و ایجاد امنیت در این منطقه نیروهای نظامی خود را تقویت می کند .دولت های امریکا و حکومت ایران می گویند خواهان درگیری و جنگ در منطقه نیستند و تنها برای حفاظت و دفاع از خود و منطقه دست به این تحرکات نظامی می زنند.
ایالات متحده ۳ ماه پیش ناوگروه آبراهام لینکلن را همراه با چند بمب‌افکن استراتژیک بی ۵۲ به خاورمیانه اعزام کره بود .