ارتش آمریکا در تلاش برای پایان بخشیدن به حملات رژیم ایران به کشتیرانی بین المللی، واحد ویژه برپا می کند

ارتش ایالات متحده اعلام کرد که یک واحد ویژه پهپادی برای استقرار در حوزه خلیج فارس برپا می سازد که هدف از آن خنثی کردن ادامه حملات نظامی رژیم ایران علیه کشتی های بازرگانی می باشد که در آب های بین المللی نزدیک به ایران در حال رفت و آمد می باشند.

این واحد عملیاتی ویژه، در یکی از قرارگاه های نظامی آمریکا در حوزه خلیج فارس مستقر می گردد و آماده عملیات خواهد بود.

پهپادهای آمریکایی که در این واحد مستقر خواهد گردید، انواع مختلف دارد تا بتواند با همه حملات هوایی، دریایی و زیردریایی علیه آمد و شد کشتی های بازرگانی مقابله کند.

ستاد فرماندهی مرکزی این واحد عملیات ویژه که در بحرین مستقر می شود گفت که نیروی او قادر خواهد بود همه آب های بین المللی، از خلیج فارس تا دریای عمان، و از دریای عرب تا خلیج عدن و اطراف آن را زیر نظر داشته باشد و با گردآوری اطلاعات لازم از عملیات تحریک آمیز و نظامی رژیم ایران علیه شناورهای بین المللی جلوگیری کند.

ارتش آمریکا می گوید که هدف اصلی این واحد جدید تامین امنیت در مسیر نفتکش ها در سراسر منطقه می باشد. حدود بیست درصد از نفت مورد نیاز جهان، همچنان از آبراه هرمز می گذرد.

در سه سال اخیر ده ها تعرض به کشتی های بازرگانی و همچنین نفتکش ها روی داده که چند مورد آن در آب های دریای عمان و دریای عرب بوده، ولی هنوز بیشترین آن ها را می توان متوجه خلیج فارس دانست که هشت نفتکش در چند رشته عملیات آسیب دیدند. سپاه پاسداران و حکومت اسلامی ایران هرگز مسؤولیت این تعرض ها را به عهده نگرفته اند.

کارشناسان نظامی می گویند که اکنون حدود سه سال است که یک جنگ پنهان دریایی بین اسرائیل و حکومت اسلامی ایران جریان دارد.

به کار اندازی پهپادهای عملیات ویژه آمریکا، می تواند در یافتن مین های دریایی نیز بسیار کارساز باشد و حوزه عملیاتی آن از خلیج فارس تا تنگه باب المندب که ورودی به دریای سرخ است گسترش خواهد یافت.