ارتش  آمریکامیگوید:قاسم سلیمانی مسئول کارزار مخرب جمهوری اسلامی است

حکومت اسلامی با اقدامات تروریستی منطقه خاورمیانه را به آشوب کشانده است

ژنرال جوزف ووتل فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش  آمریکا در شبکه توئیتر خود قاسم سلیمانی فرمانده نیروی  قدس سپاه پاسداران را مسئول یک کارزار توسعه طلبانه و پرهزینه جمهوری اسلامی در منطقه توصیف کرد.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا یکشنبه به  نقل از ژنرال جوزف ووتل در حساب کاربری رسمی این  ستاد نوشت: برای من روشن است که قاسم سلیمانی و نیروی قدس  سپاه پاسداران در قلب کارزار فعالیت های توسعه مخرب طلبانه و پرهزینه در منطقه از جمله در سوریه عراق و لبنان و بحرین هستند.

در این بیانیه آمده است این فعالیت‌های بی ثبات کننده امنیت و ثبات منطقه را به خطر می اندازد و به نفع مردم ایران نیست و این در حالی است که مقامات ایرانی بارها حضور نظامی آمریکا را عامل بی ثباتی منطقه دانسته و خواهان خروج نیروهای این کشور از خلیج فارس شدند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی ماه  گذشته خود درباره ایران فرمانده شاخه برون مرزی سپاه اشاره کرده و گفته بود رهبران حکومت به خصوص آنهایی که درراس  سپاه پاسداران نیروی قدس سپاه پاسداران قرار دارند مانند قاسم سلیمانی باید پیامد های دردناک اقدامات خود را بچشند ما از همه  کشورهایی که از رفتار ویرانگر جمهوری اسلامی خسته و بیزار هستند می خواهیم که به کارزار فشار ما علیه ایران بپیوندند

یک دیدگاه

  1. ملایان بدنبال اینند که آمریکا و هم پیمانانشان از منطقه خارج شوند تا اقداماتشان را براحتی انجام دهند و از طرفی این قاسم در این کارها ذینفع هست منافع متعددی برایش یا برایشان از جهت های مختلف دارد

Comments are closed.