ارتش اسرائیل، در دو عملیات همزمان، به تعرض از جانب حزب الله لبنان و بادکنک های آتش زای حماس پاسخ نظامی داد

بمب های نورفشان ارتش اسرائیل بر فراز مواضع مرزی حزب الله در لبنان، در فاصله کمی از خاک اسرائیل

ارتش اسرائیل در دو عملیات جداگانه و به طور همزمان، با حزب الله در لبنان و حماس در نوار غزه درگیر شد و ضرباتی به مواضع نظامی آن ها وارد آمد. علت این رویداد در مورد حزب الله آن بود که از داخل خاک لبنان به سوی سربازان اسرائیل با استفاده از سلاح سبک تیراندازی شد. علت حمله به مواضع حماس آن بود که هوا کردن بادکنک های انفجاری از غزه به سوی خاک اسرائیل، دیروز (سه شنبه) همچنان ادامه یافت و موجب بروز یک رشته آتش سوزی های بیشتر شد.

اسرائیل همیشه اعلام داشته که به هرگونه آسیب رسانی علیه امنیت این کشور واکنش نشان خواهد داد.

در بیانیه سخنگوی ارتش اسرائیل آمده است که کوتاه مدتی پس از آن که افرادی از داخل خاک لبنان به سوی سربازان اسرائیل که در خط مرزی در حال گشت بودند آتش گشودند، پرنده های نظامی اسرائیل به پرواز در آمدند و برخی مواضع تروریستی و برج دیده بانی را که حزب الله در فاصله کمی از مرز اسرائیل برپا کرده است ویران ساختند.

اسرائیل اعلام کرده که هیچگونه تعرضی را از خاک همسایه تحمل نخواهد کرد.

چند هفته پیش، یکی از فرماندهان نیروی حزب الله در سوریه، در جریان حمله هوایی اسرائیل به انبارهای اسلحه در حومه دمشق هلاک شد و حسن نصرالله تهدید کرد که انتقام خون او را خواهد گرفت. به دنبال این تهدید بود که واحدهای بیشتری از ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی مستقر شدند و آماده باش اعلام گردید.

ولی به دنبال انفجار دهشتناک در بندر بیروت که حزب الله به مسؤولیت آن متهم گردید و با اعتراض و تظاهرات گسترده قشرهایی از مردم لبنان روبرو شد، در اسرائیل ارزیابی گردید که در شرایط کنونی، حزب الله صلاح نخواهد دانست با اسرائیل درگیر شود و آماده باش متوقف گردید.

هنوز از هدف تیراندازی سبک از داخل لبنان به سوی سربازان اسرائیلی اطلاعی در دست نیست. ولی اسرائیل با واکنش فوری و کوبندۀ شب گذشته، به حزب الله هشدار داد که چنین تعرضاتی بی پاسخ نخواهد ماند.

حسن نصرالله از مدت ها پیش اعلام کرده است که در برابر ضربات اسرائیل ساکت نخواهد نشست.

در بیانیه سخنگوی ارتش اسرائیل آمده است که اگر حزب الله بازهم بخواهد به تعرضی علیه اسرائیل دست بزند، با واکنش کوبنده تری روبرو خواهد شد.

گروه های تروریستی که تحت فرمان رژیم ایران قرار دارند و از جانب رژیم ایران “محور مقاومت” نامیده می شوند، اعلام کرده اند که برای خنثی کردن عادی سازی روابط امارات عربی متحده با اسرائیل، به اقدامات گوناگونی دست خواهند زد.

زندگی عادی در شکل تسرتویل، امروز ادامه یافت. با توجه به ادامه تعطیلات تابستانی مدارس، همه مراکز گردشگری شمال اسرائیل از جمعیت موج می زند.