ارتش اسرائیل از مردم خواست از انتشار هرگونه اطلاعاتی درباره تکاورانی که در غزه شناسایی شدند، خودداری ورزند

حماس با انتشار بیانیه ای، عکس های پانزده تن را به چاپ رسانده و از مردم خواسته است اطلاعات خود را درباره آنان در اختیار آن سازمان بگذارند

رکن اطلاعات ستاد ارتش اسرائیل و اداره سانسور نظامی، در یک اقدام بی سابقه از مردم خواست از انتشار هرگونه جزئیاتی درباره تکاوران اسرائیلی که ده روز پیش در جریان عملیات بسیار محرمانه در خاک غزه شناسایی شدند و با هلیکوپتر نجات یافتند، خودداری ورزیدند، تا مبادا اطلاعاتی در اختیار دشمن قرار داده باشند.

سخن از واحدی از تکاوران اسرائیلی است که در لباس شخصی و سوار بر یک وانت بار که ظاهرا میوه و سبزیجات حمل می کرد، در تاریکی شب وارد غزه شدند تا یک ماموریت بسیار محرمانه انجام دهند، ولی یک واحد گشتی حماس به آن ها دستور ایست داد و در جریان درگیری بین طرفین، یک نظامی اسرائیلی با درجه سرهنگ دوم کشته شد و ارتش ناچار گردید به سرعت آن را از محل نجات دهد.

یک افسر دیگر اسرائیلی که در این عملیات زخمی شده بود، پس از چند روز از بیمارستان مرخص گردید.

در این عملیات، هفت تن از ماموران حماس کشته شدند که یکی از آنان فرمانده یک واحد تعرضی بود.

در وانت باری که به جای ماند، مقادیری دستگاه های پیشرفته الکترونی به دست حماس افتاد. ولی اکثر آن ها سوخته و آسیب دیده بود.

این ماموریت آن قدر محرمانه بود که اسرائیل برخلاف معمول، نام افسر جان باخته را تنها با حرف اول نام او، یعنی میم، معرفی کرد و اکنون از بستگان و آشنایان این واحد تکاوری درخواست کرده از انتشار هرگونه جزئیاتی درباره هویت شرکت کنندگان و افسر جان باخته خودداری ورزند.

حماس به شدت می کوشد کشف کند که این افراد چه نوع ماموریتی داشته اند. برای حماس تردیدی وجود ندارد که هدف کاشتن دستگاه های شنود الکترونی بوده است. ولی می کوشد هدف این شنود را مشخص سازد.

همچنین احتمال می رود که حماس می خواهد کشف کند که چه فرد یا افرادی در داخل غزه، در این زمینه با اسرائیل همکاری اطلاعاتی داشته اند.

حماس با انتشار بیانیه ای، عکس های پانزده تن را به چاپ رسانده و از مردم خواسته است اطلاعات خود را درباره آنان در اختیار آن سازمان بگذارند.

اداره سانسور نظامی می گوید که شهروندان اسرائیلی به تقاضای این نهاد  در مورد خودداری از انتشار عکس های واقعی افرادی که حماس ادعای شناسایی آن ها را کرده کاملا توجه کرده اند و تا کنون هیچ گونه اطلاعاتی در این مورد از جانب شهروندان اسرائیلی در شبکه های اجتماعی منعکس نشده است. بدیهی است که اسرائیل نسبت به عکس های ادعایی حماس هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهد.