ارتش اسرائیل امکان رویارویی با حمله همزمان حزب الله از شمال و حماس از غرب را تمرین می کند

در رزمایشی که امروز نیز جریان دارد، ، احتمالات مختلف را بررسی می کنند تا نقشه های لازم تهیه گردد

رزمایشی هم اکنون در اسرائیل جریان دارد که هدف از آن رویارویی با احتمالی است که حزب الله لبنان در شمال و حماس در غرب اسرائیل، به دستور حکومت اسلامی ایران قصد داشته باشند جنگ همزمانی را علیه اسرائیل آغاز کنند. هر دو سازمان هر سال صدها میلیون دلار از حکومت ایران کمک مالی و نظامی  دریافت می کنند و به عنوان مزدوران رژیم، خود را موظف به اجرای دستورات آن می دانند.

فرماندهان سپاه پاسداران تا کنون بارها ادعا کرده اند که قادرند اسرائیل را از سه جهت مورد حمله قرار دهند. حسین سلامی جایگزین فرمانده سپاه پاسداران حتی به شیوه رجزخوانی، گفته بود که با آغاز هجوم از سوری سوریه، مردم اسرائیل فقط یک راه فرار دارند و آن نیز از طریق دریا می باشد. حسن سلامی با این سخنان، عملا اعتراف کرد که هدف رژیم ایران از استقرار نظامی در سوریه، و ادامه تسلط بر حزب الله لبنان و حماس، محاصره اسرائیل از سه جهت می باشد.

در رزمایش ارتش اسرائیل که از هفته پیش آغاز شده و خبر آن امروز (یکشنبه) انتشار یافت، آمده است که سپاه شمال و جنوب اسرائیل با این فرض به رزمایش دست زده اند که در صورت بروز یک جنگ واقعی، اسرائیل همزمان هدف هزاران موشک قرار گیرد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که رژیم ایران موشک های نقطه زن در اختیار حزب الله لبنان قرار داده و می کوشد شبیه آن ها را به حماس در غزه نیز برساند.

علی خامنه ای چند سال پیش گفته بود که باید به چریک های فلسطینی در کرانه باختری نیز اسلحه رساند، تا آن ها نیز شبیه حماس در غزه، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهند.

بنیامین نتانیاهو هفته پیش، در توضیح علت مخالفت خود با انحلال کابینه و برگزاری انتخابات زودرس، گفته بود که اسرائیل به تدوین تدابیری برای دفاع از خود ادامه می دهد که نباید آن را ناتوان گذاشت.

در رزمایشی که امروز نیز جریان دارد، نیروهای زمینی و تکاوران و همچنین نیروی هوایی، با همکاری مشترک، احتمالات مختلف را بررسی می کنند تا نقشه های لازم تهیه گردد.

3 دیدگاه‌

  1. به اشا زرتشت، به اهورامزدا، اگر حکومت ایران (نه هرگزملت ایران) مثل اسرائیل بمب اتم داشت، چندین بار اسرائیل را از بین میبرد و همچنین دشمنانی مثل حزب الله و حماس سوریه و لبنان داشت، جنبنده ای دراین مکان باقی نمیگذاشت و همچنین همه اینها بر ضد اسرائیل اگر قدرت اسرائیل راداشتند، پس این معلوم و روشن است که اسرائیل متمدن و انسان و انساندوست تر از همه اینها است، آمریکا با دو بمب ناکازاکی و هروشیما دو شهر بزرگ ژاپن را باتمام ساکنانش برای دفاع از خود از بین برد. جهان چه کاری کرد؟ در هر جنگی دفاع ازجان ملت خود حق هر ارتشی است. آنها هنوز بمب اتم ندارند اسرائیل را به محو کردن ازکره زمین تهدید میکنند، وای به روزی که به این سلاح دست یابند. با همه این تهدیدها اسرائیل حتی یکبار بخاطر احترام و دوستی و عشق و محبت و علاقه دو ملت ایران و اسرائیل ازدوران باستان تا امروز، ایران را با سلاح اتمی تهدید نکرد. به امید پایان این روزهای سیاه ملت ایران و بازگشتن و دیدار نزدیک دو ملت. به امیدسرافرازی و آرامش هم مرز دو ملت اسرائیل بزرگ و ایران بزرگ۰

  2. اسرائیل اماده می شود از خود دفاع کند و همانطور که در خواب دیدم ایران مورد حمله چند راکت اتمی قرار خواهد گرفت .

  3. اسرائیل نباید در مورد خامنه ای به خواب خرگوشی برود و به روسیه اعتماد کند، چون ایران و ترکیه و روسیه سفید در حال شارژ کردن روسیه برای ابر قدرت شدن هستند و روسیه هم نمیخواهد وجهه امنیتی داخلی و خارجی هم خراب شود. اگر اسرائیل میخواهد خلاص شود باید با ناتو و آمریکا و با کمک کشورهای شرق اروپا که عضو ناتو هستند مثل لهستان و جمهوری های بالتیک فقط پنبه روسیه سفید را بزنند. آنهم با خرابکاری هایی از نوع چرنوبیل تا شورش مردم موجب فرار و حذف لو کاشنکو از صحنه قدرت شود. چون لوکاشنکو که متولد ۱۳۲۹ (سال ببر) است مورد تحریم های حقوق بشری هم هست و آلان دارد از بندر کریمه اکراین صادرات و واردات تجهیزات و کالا با ایران میکند. اسرائیل باید بین روسیه سفید و لهستان جنگ راه بیاندازد تا اصلا روسیه سفیدی ها بیشترشان دارای ملیت لهستانی هم هستند و لهستانیها هم دل پر از آنها دارند خود مردم روسیه سفید هم حاضرند با لهستانی ها برای سرنگونی نوکاشنکو متحد بشوند .

Comments are closed.