ارتش اسرائیل برای جلوگیری از غافلگیر شدن توسط تروریست ها شیوه های جدید تکنولوژی و الکترونی به کار می گیرد

ارتش اسرائیل برای جلوگیری از غافلگیر شدن توسط تروریست ها شیوه های جدید تکنولوژی و الکترونی به کار می گیرد

ارتش اسرائیل شیوه های جدیدی به راه انداخته که هدف از آن جلوگیری در عملیات غافلگیر کننده  ستیزه جویان فلسطینی علیه سربازان این کشور است. تا کنون بارها اتفاق افتاده که برخی افراد فلسطینی، به طور خیلی عادی به سربازان اسرائیلی نزدیک شده و ناگهان آن را مورد حمله قرار داده اند. علاوه بر این، موارد بسیاری وجود دارد که سربازان اسرائیلی در تعقیب تروریست هایی که قصد بازداشت آنان را دارند، باید وارد اردوگاه های فلسطینی ها شده و یا خانه های آنان را در روستاها محاصره کنند و به فرد مورد تعقیب هشدار دهند که خود را تسلیم کند.

برای جلوگیری از عملیات غافلگیر کننده، ارتش اسرائیل شیوه جدیدی به کار گرفته که شامل دستگاه های حسگر و همچنین رادارهای کوچک و دستگاه اطلاعاتی بصری و تحلیل های کامپیوتری می باشد که همگی آنها به یک مرکز فرماندهی متصل است و دستورات لازم را صادر می کند.

این شیوه جدید در هفته های اخیر به کار گرفته شده و مسؤولان امور نظامی امیدوارند که بتواند از شمار حوادث خونین بکاهد و آسیب کمتری به سربازان اسرائیلی وارد آید.

بررسی ها نشان می دهد که واکنش سربازان به موارد غافلگیرکننده، معمولا خیلی کندتر از دستگاه های الکترونی و تکنولوژی می باشد و از این رو ارتش امیدوار است که با یاری گرفتن از نوآوری های فنی بتوان به نتایج بهتری رسید.

یکی از شیوه های فردی که ارتش اسرائیل برای گردآوری اطلاعات و یا بازداشت افراد مظنون و ضارب به کار می گیرد، گردش لباس شخصی ها در معابر عمومی در کرانه باختری است. این افراد اطلاعاتی، چهره ای عربی دارند و به شیوه فلسطینی ها لباس می پوشند و همچنین زبان عربی را به روانی صحبت می کنند و از این رو، کمتر اتفاق می افتد که افراد محلی به آن ها سوء ظن ببرند.

فعالیت این افراد در بین آشوبگران فلسطینی، امکان می دهد که اگر فردی دست به تعرض زده، در همانجا بازداشت می شود و امکان فرار ندارد.

ولی اکنون با بکارگرفتن شیوه های تکنولوژی و الکترونی، انتظار می رود که نتایج بهتری به دست آید و جان سربازان اسرائیلی کمتر به خطر افتد.

تنها در پنج ماهی که از آغاز سال میلادی ۲۰۱۹ می گذرد، نیروهای امنیتی اسرائیل توانسته اند بیش از یک هزار فرد مظنون و یا افرادی را که به تعرض دست زده اند بازداشت کنند.

6 دیدگاه‌

  1. من وابسته به هیچ نهاد یا جایی نیستم و به عنوان یه انسان فقط ازتوت سوال دارم. واقعا اگه یه نفر بیاد خونه شما رو بزور ازتو بگیره بعد شما بخاهید باهاش مبارزه کنید . بعد طرف مقابل به شما بگه ستیزه جو . به وجدانتون میگم . خندتون نمیگیره ؟

    • ای ایرانی عزیزمان: چرا کمی خنده داربنظرمیاد ولیکن شما جوابمان رابدهید : اگر شما یک عمربا مشقت تمام کارکرده وجمع کنید ویا پاداش بازنشستگیتان را ویا هزینه عروسی را ویا فرش وطلای داخل خانه را ویا… بطور رسمی در موسسه مالی واعتباری ویا بانک که رسما وقانونا مجوزهای لازم را برای سپرده گیری اخذ واعلام رسمی وآشکاری را برای مشتریانش کرده باشند ومالیات هم داده باشند سپرده گذاری کرده وپولتان را به امانت نزد این مراکز قانونی به ودیعه گذاشته باشید ویک شبه بگویند که (غیرمجاز) است وتمامی اموال ودارایی شما را بخورند وببرند وچپاول کنندوالبته نمازشبشان وظهر وعصرشان هم بجای خود اجرا شود ودعای کمیل را ودعای … را هم بجا آورده باشند وشیعه باشند ونه سایر ادیان الهی ومقصر را هم فقط بگویند( بله ما با غیرمجازها مبارزه کردیم) به وجدانتان میگیم رجوع کنید خندتون نمیگیره؟؟ دست آخرهم اگرحرفی برای ایفای حق وحقوقت بزنی یادستگیر ومحاکمه میشودی وسپس سر از گوشه زندان انفرادی وتحت عنوان( بهم ریختن نظم عمومی وتشویش اذهان عمومی مردم بقصد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ) سر درمیاوری و به حقت نمیرسی. عجب حکومت اسلامی پربرکتی است این نظام مقدس.

    • هیچ کسی به زور خانه هیچ کسی را نگرفته اولا این سرزمین بیش از ۳۵۰۰ سال است که متعلق به ماست دومأ زمانی مسلمانان به ممالک دیگه حمله میکردند و اموالشان را مصادره میکردند چرا خنده ات نمیگرفت ؟ در اورشلیم همیشه تعداد یهودیان بیشتر از مسلمانان بوده است ولی بخاطر آنکه عثمانی رأی امور بود یهودیان حق هیچ اعتراضی نداشتند و مسلمانان به زور از یهودیان و مسیحیان و تعدادی هم ارمنی های ساکن اورشلیم پول میگرفتند که جان غیر مسلمانها مثلا در امنیت باشد و در اسلام به این پول زور جزیه میگفتند یا باید پول میدادند و یا باید دخترانشان را به عقد مسلمانان در می‌آوردند پس چرا در آن زمان خنده ات نمیگرفت ؟ ؟ ؟ چرا در زمان واقعه الله داد که در زمان فتعلی شاه قاجار در مشهد اتفاق افتاد و در آن زمان چندین هزار نفر یهودی تنها در یک روز کشته شدند و یا خانه هایشان آتش کشیده شد فقط بخاطر آنکه آخوندها بر علیه یهودیان دسیسه کرده بودند ، چرا آن زمان خنده ات نمیگرفت ؟ ؟ ؟ اما یک چیز را بدانید یهودیان دیگر هرگز به گذشته بر نخواهند گشت و اسرائیل همیشه از آن ما یهودیان خواهد بود . همیشه ……… حالا اگه بعد از این جوابها میتوانی ، بخند

    • کسی که خود را با نام “یک ایرانی آزاد” شناسایی میکنی، تنها میخوام بگم که دوستان پاسخ را دادند۰ اما من از خود شما و اساساً از ھمه ایرانی ھایی که بدون داشتن آگاهی و دانش پیش داوری میکنند گِلِه دارم۰ من ھم مانند شما بودم و حتی شبھا کابوس میدیدم که اسرائیلیھا من را کُتک میزنند! ھمین سَبَب شد تا دربارۂ یهود و اسرائیل کمی پژوھش کنم و من که اساساً با دین میانه خوبی نداشتم حالا یهودی شدم۰ چرا؟ چون در هیچ جای تاریخ، هیچ چیز بدی از یهود نَه خوانده و نَه شنیدہام۰ تو ایران تلویزیون (تلویزان!?) نشان میده چند سرباز اسرائیلی با یک جوان فلسطینی برخوردِ فیزیکی میکنند اما ھیچ اشارہای به جنایتِ آن فلسطینی نمیکنند که دخترکی را تجاوز کرده و سپس کشته!

  2. خانه از یهودیان کشورهای عرب غصب شد که بعد از قرن ها ظلم توسط حکومت های مختلف عربی به یهودیان به یک باره تصمیم گرفتند ضمن نابودی اسراییل که تشکیل یک کشور فلسطینی را در کنار یک کشور یهودی پذیرفته بود ساکنان یهودی اسراییل را قتل عام کنند ،آنها همه یهودیان عراق (بالغ بر صد وپنجاه هزار نفر)مصر (هفتاد هزار نفر )الجزایر (ده ها هزار نفر )لیبی و بسیاری دیگر از کشورهای عربی را پاکسازی قومی کردند و همه ی اموال آن ها را غارت کردند،امروز در اسراییل چیزی در حدود یک ونیم میلیون عرب زندگی می‌کنند دارای نمایندگان متعدد در پارلمان اسراییل هستند ،بخش قابل توجهی از آن ها پزشک و وکیل هستند ،با این وجود یهودیان که در واقع پاکسازی قومی شدند هیچ گاه در خیابان ، مدرسه به یک انسان دیگر از پشت با چاقو حمله نکردند با این بهانه که ما مدعی هستیم زمین ما غصب شده پس حق خود میدانیم آدمکشی کنیم ،برای قتل و ترور هیچ ،هیچ و هیچ توجیهی وجود ندارد

Comments are closed.