ارتش اسرائیل برای سرکوب ناآرامی امروز در غزه تدارکات بسیار دید

ارتش اسرائیل امروز (آدینه) به تدارکات دفاعی بسیار گسترده ای دست زده و صدها تک تیرانداز را در طول خط مرزی مستقر ساخته و هزاران سرباز را نیز در پیرامون نوار غزه پراکنده کرده برای جلوگیری از هجوم فلسطینیان به داخل اسرائیل آماده باشند.

ابراز نگرانی گردیده که امروز تعداد بیشتری از فلسطینیان، هنگام تلاش برای تعرض به جدار مرزی و ورود به خاک اسرائیل کشته شوند. رهبران برخی کشورها، از این که ارتش اسرائیل با گلوله واقعی با تظاهرات برخورد می کند انتقاد شدید کرده اند. ولی آن ها راه حلی ارائه نداده اند که بتوان بدون تلفات، اغتشاش علیه اسرائیل را کنترل کرد.

خطر دیگری که اسرائیل با آن روبرو می باشد، و انتقاد کنندگان، آن را نادیده گرفته اند، بادبادک های آتشزا می باشد که در ساعات پیش از ظهر امروز صدها بادبادک از داخل غزه به سوی خاک اسرائیل پرواز داده شد.

سربازان اسرائیلی مامور شده اند که برای مقابله با این شیوه تهاجمی کاملا هشیار باشند.

آگاهان می گویند که بادبادک آتشزا، در حال حاضر ارزان ترین و راحت ترین نوع آسیب رسانی به اسرائیل محسوب می شود. تهیه بادبادک و مجهز ساختن آن به مواد آتشزا حدود یک دلار هزینه دارد، ولی ممکن است میلیون ها دلار آسیب مالی وارد سازد. چند میلیون متر مربع از نواحی سرسیز و مزارع اسرائیل در ماه های اخیر در آتش سوخته است.

در شرق اورشلیم، در ساعات پیش از ظهر امروز ده ها هزار مسلمان، برای انجام نماز آخرین جمعه رمضان وارد محوطه مسجد الاقصی و مسجد عمر شدند. ده ها تن از ماموران انتظامی بر حفظ نظم نظارت می کنند.

در کرانه باختری رود اردن، اوضاع امروز شکننده بود، ولی هیچگونه درگیری جدی تا این ساعت گزارش نشده است. اهالی فلسطینی در کرانه باختری، به فراخوانی رژیم ایران در مورد آن چه که “روز جهانی قدس” نامیده اند، بی اعتنایی کرده اند.

2 دیدگاه‌

  1. هر کشوری در هر جای دنیا ، وقتی که عده ای جاهل و چاقو به دست و نارنجک به دست حصار مرزی را بشکنند و وارد حریم خاکشان شوند بلافاصله وارد عمل میشوند و از مرزهای خود محافظت میکنند ولی برایمان جالب است هر گاه به مرزهای اسرائیل حمله میشود و غیور مردان دلیر اسرائیلی برای حفاظت از خاک و مرزهایشان وارد عمل میشوند و مهاجمان را به سزای اعمال خود میرسانند ، اکثر کشورها اعتراض میکنند ، ما در عجبیم این چه حکایتیست……، درود بر سربازان دلیر اسرائیل که اجازه تعرض هیچ احدی را به خاک خود نمیدهند

Comments are closed.