ارزیابی ارتش اسرائیل: گروه تروریستی جهاد اسلامی، به دستور رژیم ایران می کوشد از کاهش بحران نظامی با اسراییل جلوگیری کند

ارتش اسرائیل بر این باور است که سرکردگان گروه تروریستی جهاد اسلامی، به دستور حکومت اسلامی ایران می کوشند از کاهش بحران نظامی با اسراییل جلوگیری کنند

ارتش اسرائیل بر این باور است که سرکردگان گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین، به دستور حکومت اسلامی ایران می کوشند از کاهش بحران نظامی بین گروه تروریستی حماس و اسراییل  جلوگیری کنند تا منطقه همچنان آشوب زده بماند و رژیم ایران بتواند به دخالت و فتنه گری ادامه دهد.

ولی زیاد نَخاله سرکرده جدید جهاد اسلامی که اخیرا میهمان حکومت اسلامی ایران بود، این ارزیابی اسرائیل را رد می کند و ادعا دارد که به کوچکترین اقدامی دست نزده است که از کاهش بحران جلوگیری کند.

ارزیابی ارتش اسرائیل پس از آن مطرح گردید که سه شب پیش دوباره از داخل غزه موشکی به سوی اسرائیل شلیک شد که به داخل اسرائیل نرسید و در دریا سقوط کرد و آسیبی وارد نساخت.

مقامات اطلاعاتی اسرائیل می گویند که گروه جهاد اسلامی مسؤول این اقدام وخیم بوده و قصد داشته است از فروکش کردن بحران و ستیز جلوگیری کند/

زیاد نخاله روز گذشته (سه شنبه) گفت که این اتهام از جانب اسرائیل، درست نیست و گروه او در این تعرض نقشی نداشته است.

در ماه های گذشته نیز دست کم در دو مورد چند موشک به سوی مرکز اسرائیل شلیک گردید که در یک مورد به خانه ای در نزدیکی تل آویو اصابت کرد و موجب خرابی و آسیب جانی گردید. اسرائیل به این تعرض با شدت پاسخ گفت. ولی نهادهای تروریستی در غزه ادعا کردند که شلیک این موشک ها تصادفی بوده و کسی قصد تعرض نداشته است.

با این همه، ارتش اسرائیل اعلام داشت که در واکنش به حمله موشکی نافرجام اخیر، محدوده ماهیگیری در غزه را دوباره به مقدار پیشین تقلیل می دهد. اسرائیل در هفته های اخیر برای ابراز حسن نیت نسبت به فلسطینی ها به ماهیگیران اجازه داده بود که تا فاصله ۱۲ مایل دریایی از ساحل دور شوند. ولی اکنون دوباره آن را به ۶ مایل کاهش داده است.