ارتش اسرائیل فاش ساخت که رژیم ایران و حزب الله لبنان در حال ساخت یک زیربنای تروریستی جدید در خاک سوریه هستند

جدار امنیتی در خط مرزی اسرائیل و سوریه در بلندی های گولان

ارتش اسرائیل امروز (چهارشنبه) از یک توطئه حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان برای دست اندازی علیه اسرائیل پرده برداشت و اعلام کرد که آنها از ماه ها پیش در حال احداث یک زیرساخت نظامی و تروریستی در بخش سوریه بلندی های گولان هستند و اسرائیل فعالیت آن ها را از نزدیک دنبال می کند و از جزئیات آن آگاهی کامل دارد.

به دنبال این افشاگری، مقامات اسرائیلی دوباره تاکید کردند که این کشور با قاطعیت از امنیت خود و شهروندان دفاع خواهد کرد و هرگونه توطئه حکومت  ایران و حزب الله لبنان در این زمینه را خنثی خواهد ساخت.

در افشاگری امروز ارتش اسرائیل آمده است که اکنون چند ماهی است که سپاه قدس و حزب الله لبنان در نقاطی که به خاک اسرائیل نزدیک است می کوشند مواضعی احداث کنند که از آن جا بتوانند با نصب خمپاره انداز و وسایل جنگی دیگر، به سوی تانک های اسرائیلی خمپاره شلیک کرده و سربازان اسرائیلی را هدف تیربار قرار دهند.

کارشناسان نظامی اسرائیل گفتند که هدف حکومت ایران، گشودن جبهه دیگری علیه اسرائیل، در کنار جبهه ای است که حزب الله در جنوب لبنان برپا کرده و خود را به انواع تجهیزات جنگی برای مقابله با اسرائیل مجهز ساخته است.

مقامات اسرائیلی تاکید می کنند که این برنامه جنگی از جانب رژیم ایران، بدون اطلاع دولت بشار اسد و برخلاف منافع ملی آن کشور به اجرا گذاشته شده است. تحلیلگران می گویند که یکی از علل تصمیم اسرائیل برای انتشار این افشاگری، ایجاد عدم اعتماد از جانب رئیس جمهوری سوریه علیه رژیم ایران بوده است.

ییسرائل کاتس وزیر اطلاعات اسرائیل که اخیرا به معاونت وزارت خارجه نیز منسوب شده، در واکنش به انتشار این خبر، هشدار داد که اسرائیل قاطعانه از امنیت خود دفاع خواهد کرد.

مقامات ارتشی گفتند که اجرای این پروژه جنگی از جانب حکومت ایران و حزب الله لبنان، از تابستان سال امسال آغاز شده و اسرائیل از ابتدا آن را زیر نظر داشته است.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، فرماندهی این پروژه را یکی از فرماندهان حزب الله لبنان به نام ابوالحسین ساجد به دست دارد که در عراق فعالیت تروریستی داشته و از جمله مسؤول ربودن و کشتن پنج سرباز آمریکایی بوده است.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، تلاش حکومت ایران برای برپایی پایگاه های نظامی در مرز سوریه با اسرائیل، از همان سال نخستینی آغاز شد که نیروهای سپاه قدس به سوریه اعزام شدند.

فرماندهان ارشد سپاه قدس و حزب الله لبنان در سال های اخیر بارها از خط مرزی سوریه با اسرائیل دیدن کرده و امکان برپایی مواضعی را به هدف تعرض به خاک اسرائیل بررسی کرده بودند. در جریان این دیدارها بود که اسرائیل دو تن از سرکردگان گروه های ترور وابسته به حکومت ایران را از هوا مورد حمله قرار داد و به قتل رساند.

یکی از این تروریست ها فردی به نام سَمیر قٌنطار بود که پس از گذراندن بیست سال زندان در اسرائیل به جرم قتل یک کودک خردسال اسرائیلی و چند تن دیگر، در چارچوب معاوضه اسیران، آزاد شد و به ایران رفت و خود را در اختیار رژیم برای افزایش مبارزه علیه اسرائیل گذاشت.

نفر دوم، فردی به نام جِهاد مُغنیه فرزند عِماد مغنیه بود که در دهه گذشته فرماندهی عملیات تروریستی حزب الله علیه اسرائیل را به دست داشت و  در جریان یک توطئه تروریستی در دمشق، به شیوه مرموزی کشته شد و فرزندش جایگزین گردید.

سپاهی علی شمخانی دبیر مجمع تشخیص مصلحت رژیم دو هفته پیش گفته بود که رژیم ایران به هشتاد درصد از هدف های خود در سوریه دست یافته و تلاش اسرائیل برای جلوگیری از آن ناکام مانده است. شمخانی گفته بود که برای به دست آوردن بیست درصد باقیمانده، رژیم ایران استراتژی جدیدی اتخاذ کرده که احتمال می رود منظورش همان شیوه ای بوده که امروز توسط ارتش اسرائیل افشاگری شد.