ارتش اسرائیل چهار خرابکار را که از سوریه آمده بودند، هلاک کرد. ماموران سپاه قدس، و یا حزب الله لبنان؟

ارتش اسرائیل چهار تروریست را که در تاریکی شب از سوریه وارد نقطه مرزی اسرائیل شده و مشغول کارگذاری مواد انفجاری بودند، به موقع شناسایی کرد و با انجام یک رشته عملیات زمینی و هوایی آن ها را از پای درآورد. احتمال زیاد می رود که این چهار تن به ماموریت از جانب سپاه قدس ایران و یا حزب الله لبنان قصد داشتند به سربازان اسرائیلی که از مرز حفاظت می کنند آسیب برسانند.

حکومت اسلامی ایران، حزب الله لبنان و ارتش سوریه هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

در همان هنگام، ارتش اسرائیل در واکنش به شلیک یک موشک از غزه به سوی شهرکهای اسرائیلی، به عملیات هوایی پرداخت و یک کارگاه سیمان سازی و همچنین حفاری های تروریستی برای آسیب رسانی به اسرائیل را منهدم ساخت. به احتمال زیاد، در این عملیات تلافی جویانه اسرائیلی، آسیب جانی وارد نیامد، ولی زیربنای تعرضی سازمان های ترور در غزه متحمل زیان شد.

اسرائیل همیشه اعلام داشته که به هر حمله موشکی از جانب گروه های ترور، از هر نقطه ای که باشد، پاسخ می دهد و در مورد تعرضات از غزه، حکومت حماس را مسئول مستقیم آن می داند.

منابع ارتشی فاش ساختند که اکنون مدتی است مرز اسرائیل با سوریه با دقت بیشتری رصد می شود. زیرا این احتمال وجود دارد که سپاه قدس در صدد برآید در تلافی حملاتی که به اسرائیل نسبت داده شده، و به اماکن استقرار افراد سپاه و انبارهای اسلحه آن ها آسیب جدی وارد ساخته، به اقدامات تعرضی علیه اسرائیل دست بزند.

چهارشنبه دو هفته پیش، یک فرمانده حزب الله لبنان، در جریان عملیات هوایی که به اسرائیل نسبت داده شد، در حومه دمشق هلاک گردید و از آن هنگام حزب الله تهدید کرده که انتقام خون او را خواهد گرفت. بهمین علت بعید نیست که چهار خرابکار هلاک شده، از جانب حزب الله لبنان این ماموریت را داشته اند تا هنگام عبور سربازان مرزی اسرائیل، بمب منفجر شود و به جان آنان آسیب برساند.

اکنون یک هفته است که سربازان اسرائیلی در مرزهای سوریه و لبنان در حال آماده باش هستند، گرچه زندگی عادی نیز ادامه دارد.

سخنگوی ارتش اسرائیل امروز (دوشنبه) گفت که در روزهای اخیر دیده شد که افرادی ظاهرا به عنوان چوپان، از خاک سوریه به مرزهای اسرائیل نزدیک می شدند و رفتاری مشکوک داشتند و از این رو تصمیم گرفته شده که نگهبانی از خط مرزی با دقت بیشتری انجام شود.