ارتش حکومت ایران ادعا می کند که نیروی دریایی آن می تواند سوپرنفتکش را در مدیترانه اسکورت کند

ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی آمادگی دارد که اگر توسط مسئولین بالای کشور تشخیص داده بشود در هر جایی که لازم باشد این کشتی را اسکورت کند

در حالیکه منابع خبری احتمال می دهند که سوپر نفتکش ایرانی “آدریان دریا ۱” به سوی بندر “مرسین” در جنوب ترکیه می رود . معاون هماهنگ‌کننده ارتش حکومت ایران گفت:  اگر مسئولین بالای کشوراجازه دهند، ارتش آمادگی اسکورت کشتی آدریان دریا را دارد.

پاسدار حبیب الله  سیاری افزود: ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی آمادگی دارد که اگر توسط مسئولین بالای کشور تشخیص داده بشود در هر جایی که لازم باشد این کشتی را اسکورت کند.

وی گفت: الان در خلیج عدن و دریایی سرخ هم بالای ۵ تا ۶ هزار کشتی را اسکورت کرده‌ایم و امنیت را برقرار کرده‌ایم و هرجایی لازم باشد می‌توانیم کشتی‌ها را اسکورت کنیم.

بر اساس  آخرین اطلاعات به دست آمده از سامانه‌های رهگیری دریایی، نفتکش ایرانی آدریان دریا ۱ با پرچم ایران به طرف بندر مرسین در جنوب ترکیه تغییر مسیر داده است. گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که این نفتکش با ۲.۱ میلیون بشکه محموله نفت خود به سمت بندر کالاماتای یونان در حال حرکت است، اما معاون وزیر خارجه یونان پیشتر گفته بود که  این نفتکش درخواست پهلوگیری در بنادر یونان را نکرده و هیچ یک از بنادر این کشور ظرفیت پهلوگیری ابرنفتکش ایرانی آدریان دریا ۱ را ندارد.

واشینگتن پیشتر، اعلام کرده بود  که مسیر حرکت کشتی آدریان دریا را به دقت زیر نظر دارد و تلاش می کند که از ورود آن به هر بندری جلوگیری کند.

یک دیدگاه

  1. شماها نفت ما را قاچاقی و مفتی میفرستید به سوریه وغیره که فقط ضرر است.
    اگر دلتان ذره ای برای ایران میسوزد بروید و جنگل زیر اتش زاگرس را از نابودی نجات بدهید. وگرنه بی تفاوتیتان نشانی از خاعن بودن است.، ای پارسی زبانان اجنبی!!!

Comments are closed.