ارتش حکومت ایران: توانسته ایم یک پهپاد تجاوزکار را سرنگون کنیم، ولی نوع تعلق آن را نمی دانیم

 سامانه موشکی مرصاد که گفته می‌شود این پهپاد را مورد هدف قرار داده است، از جمله سامانه‌های پدافند موشکی میان‌برد ایران است که، به گفته کارشناسان، نمونه ارتقایافته سامانه آمریکایی هاک است

فرمانده پدافند هوایی ارتش حکومت ایران گفت : یک پهپاد متجاوز  قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

نظامی علیرضا صباحی‌فرد جزئیاتی از مشخصات این پهپاد و این که متعلق به چه کشوری بوده ارائه نکرده،است .

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، نیز گفت که “پهپاد یاد شده به طور قطع مربوط به کشورهای دیگر است” و توسط پدافند قرارگاه جنوب غرب ارتش” مورد هدف قرار گرفته است. ولاشه این پهپاد توسط نیروهای نظامی و امنیتی از لای نیزارها بیرون کشیده شده و تحقیقات درباره آن آغاز شده است.

سامانه موشکی مرصاد که گفته می‌شود این پهپاد را مورد هدف قرار داده است، از جمله سامانه‌های پدافند موشکی میان‌برد ایران است که، به گفته کارشناسان، نمونه ارتقایافته سامانه آمریکایی هاک است.

گفته شده است که ۳۰ خرداد سال جاری  نیز یک پهپاد آمریکایی توسط سامانه پدافند موشکی ایران سرنگون شد.که مقام‌های جمهوری اسلامی ابتدا گفتند این پهپاد توسط سامانه موشکی سوم خرداد ساقط شده است، ولی یک ماه بعد از این اقدام  ابوالفضل توکلی بینا، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، گفت که سرنگونی پهپاد آمریکایی کار ارتش ایران بود، “اما به نام سپاه تمام شد”.

یک دیدگاه

  1. یه چیزی، توی یک از پتروشیمی های خط ساحلی اون منطقه، منفجر شده بود، اینا هم یه عملیات نمایشی انجام دادن که بگن پهباد بود و زدیمش، میترسن بگن پتروشیمی هک شد و رفت روی هوا، و موج انفجارش ساعت ۲ نیمه شب تا شعاع تقریبا” ۱۷ کیلومتری رسید.

Comments are closed.