ارتش سوریه به پیشروی نظامی در بلندی های گولان ادامه می دهد و به مرز اسرائیل نزدیکتر می شود

در همان حال که ارتش سوریه به پیشروی برای تسلط بر آخرین بخش های سوریه که هنوز در تسلط مخالفان قرار دارد، ادامه می دهد، برخی تحلیلگران گفتند که آخرین حمله هوایی که به اسرائیل نسبت داده شده، یک هشدار قاطع دولت اسرائیل به ادامه حضور سپاه قدس و نیروهای وابسته به آن در سوریه است.

در گزارش ها آمده بود که روز شنبه چندین موشک به سوی یک قرارگاه نظامی سپاه قدس در فرودگاه نیروی هوایی سوریه در نزدیکی شهر حلب شلیک شده و خسارت سنگینی وارد آورده است. در این گزارش ها گفته شده بود که انبارهای اسلحه رژیم ایران در آن نقطه ویران شده است. برخی منابع خبری نیز گفتند که: دست کم ۹ نفر از اعضای سپاه قدس و یا نیروهای وابسته به آن ها نیز کشته شده اند، ولی منابع بیطرف این خبر را تائید نکردند.

تحلیلگران گفتند که: این حمله موشکی، که اسرائیل رسما مسؤولیت آن را به عهده نگرفته، هشدار دیگری به رژیم ایران است که با هر شیوه ممکن نخواهد گذاشت آن ها در سوریه استقرار نظامی داشته باشند.

فرماندهان سپاه پاسداران و شماری از آخوندهای حکومتی، بارها تهدید کرده اند که اگر اسرائیل به گفته آنان “غلطی بکند”، رژیم ایران دو شهر عمده تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد. حسن سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران نیز در این هفته دوباره از حمله از خاک سوریه به هدف نابودی اسرائیل سخن گفت.

روزنامه آلمانی اشپیگل در شماره امروز خود (سه شنبه) خبر داد که حکومت ایران می کوشد از این پس سلاح های ارسالی برای حزب الله لبنان و ارتش سوریه را از طریق زمینی به آن کشور بفرستد تا هدف حملات هوایی اسرائیل قرار نگیرد.

در سه سال اخیر، دست کم صد بار انبارهای اسلحه حکومت ایران، به ویژه در نزدیکی فرودگاه نظامی دمشق هدف قرار گرفته و نابود شده است.

آگاهان نظامی گفتند که فرودآمدن هواپیماهای حامل اسلحه، حتی اگر در پوشش هوایپماهای مسافربری صورت گیرد، توسط اسرائیل به آسانی قابل شناسایی است. ولی کاروان های زمینی اسلحه کمتر قابل شناسایی و تعقیب می باشد.

انتشار این خبر نشان می دهد که اقدام اسرائیل در نابود کردن محموله های تسلیحاتی هوایی رژیم ایران در سوریه، بسیار موثر بوده است.