اردوغان قصد دارد احزاب عرب اسرائیلی را زیر بال حمایت خود بگیرد. رژیم ایران از تروریست های فلسطینی جانبداری می کند

اردوغان یک گروه از نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل را به حضور پذیرفت و از این که آنان مرتبا از فلسطینیان در برابر اسرائیل دفاع می کنند، آنان را مورد تقدیر قرار داد

در همان حال که حکومت اسلامی ایران می کوشد با تحت حمایت قرار دادن دو گروه تروریستی حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین، خود را تنها مدافع واقعی فلسطینیان معرفی کند، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه تلاش دارد در عین همکاری با حماس، روابط خود را با نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل نیز گسترش بخشد.

اردوغان یک گروه از نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل را به حضور پذیرفت و از این که آنان مرتبا از فلسطینیان در برابر اسرائیل دفاع می کنند، آنان را مورد تقدیر قرار داد. ریاست این هیات را دکتر احمد طیبی، از سران اعراب اسرائیل و نماینده ارشد پارلمان این کشور به عهده داشت.

اردوغان در این دیدار، دولت اسرائیل را به شدت مورد انتقاد قرار داد و قانونی جدید اسرائیلی را که “قانون ملیت” نام دارد و اسرائیل را کشور یهودیان می داند، به ضرب انتقاد گرفت. اردوغان از این که نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل در هر فرصت مدافع منافع فلسطینی ها در برابر اسرائیل هستند، از آنان سپاسگزاری کرد.

در حالی که احمد طیبی یکی از نمایندگان میانه رو عرب در پارلمان اسرائیل تلقی می شود، جناح دیگری در اتحاد پارلمانی اعراب اسرائیل وجود دارد که بَلَد به معنی شهر و دیدار نامیده می شود و بسیار افراطی بوده و به طور غیرمستقیم، موجودیت کشور اسرائیل را زیر سئوال  میبرد. رهبران این حزب در آستانه انتخابات همایشی برپا ساختند که در آن سرود ملی فلسطینیان نواخته شد و بخش اعظم سخنرانی ها در حمایت از فلسطینیان و علیه دولت اسرائیل بیان گردید.

رهبر پیشین حزب بلد به نام عزمی بشارۀ که به تماس جاسوسی با حسن نصرالله متهم گردیده بود و از اسرائیل گریخت، برای این همایش پیام تبریک فرستاده شد. همچنین پیام شادباش دیگری از قول نماینده پیشی این حزب در پارلمان اسرائیل به احمد غَطاس خوانده شد که به جرم یاری رسانی به سازمان های ترور فلسطینی، هم اکنون در زندان به سر می برد.

2 دیدگاه‌

  1. درود به اسرابیل ، اردوغان برای بالا بردن محبوبیتش در ترکیه وجهان اسلام در مسایل اسراییل دخالت میکند ولی در واقع عقده همتراز شدن وادامه سلاطین عًثمانی را که روزی فلسطین را اداره میکردند در قلبش دارد ولی جهان عوض شده و کشورها دیگر با زورگویی نمیتوانند کشور دیگری را بدون دلیل و یا بدون درخواست کمک اکثریت مردم کشور مقابل ، تصرف کند چون سازمانهای بین المللی و همه دنیا را مقابل خود خواهد دید و در جهان منزوی خواهد شد مانند عراق که بدون دلیل کویت را تصرف کردو همه دنیا با عراق مبارزه کردند .در حال حاضر اسراییل باید برای مبارزه با رژیم آخوندی ایران ، تعداد دوستان خود را در خاورمیانه افزایش دهد تا رژیم جلاد آخوندی را منزوی کند و در این میان بهتراست اختلافات اسراییل وترکیه به سرعت حل شوندو ترکیه متحد صادق اسراییل شود و همینطور قطر وسایر کشورهای عربی را در یک جبهه متحد در برابر رژیم اخوندی قرار دهد و با رفع سریع اختلافات عربستان وقطر تمام جهان اسلام را در کنار اسراییل خواهیم داشت ، به امید پیروزی همیشگی اسراییل و ملت ستمدیده ایران ، آمین

  2. اعتماد به اردوغان مانند اعتماد به هیتلر قبل از به قدرت رسیدن است. بدون تردید جناب نتانیاهو خطر این مردک اردوغان را به خوبی میداند، و همانند همیشه با هشیاری و چشمان باز عمل خواهد کرد. اردوغان در حال حاضر خطرناک ترین شخص در قدرت است و وحشی ترین عملکرد را تا کنون در منطقه نشان داده است.
    زنده باد ایران و زنده باد اسراییل.

Comments are closed.