اردوغان به تقلید از احمدی نژاد می کوشد مردم ترکیه را علیه ترامپ و آمریکا بسیج تبلیغاتی کند

کودک ترک کوکا کولا را در توالت خالی می کند

دولت اسلامگرای رجب طیب اردوغان در ترکیه، می کوشد به شیوه های مردم فریبانه محمود احمدی نژاد، عامه مردم ترکیه را وارد نبرد سیاسی با ایالات متحده سازد و چنین ادعا کند که سیاست های او، در واقع اجرای خواست های ملت ترکیه می باشد. به دنبال پیکار تبلیغاتی که به دستور اردوغان در ترکیه به راه افتاده، مردم تشویق می شوند استفاده از محصولات ساخت آمریکا را متوقف سازند.

در چارچوب اجرای این سیاست، رسانه های همگانی در ترکیه، که تقریبا همه آن ها به تسلط رژیم درآمده اند، گزارش می دهند که مردم چگونه گوشی های تلفن از نوع آیفون را که ساخت آمریکاست به آشغالدانی میریزند و یا آن ها را با ضربات چکش خرد می کنند و بطری های کوکا کولا را داخل توالت خانگی خالی می کنند.

در برخی فیلم های کوتاه که در شبکه های اجتماعی قرار گرفته، افرادی دیده می شوند که خطاب به پرزیدنت ترامپ می گویند: «مگر تو کی هستی؟ نگاه کن» و آن گاه با ضربات چکش تبلت های ساخت آمریکا را خرد می کنند.

پس از آن که اردوغان درخواست ایالات متحده را برای رهایی کشیش زندانی رد کرد، دولت واشنگتن محصولات فلز و فولادی را که از ترکیه وارد می شود مشمول پرداخت گمرکی ساخت و اردوغان، به عنوان یک اقدام مقابله به مثل، واردات وسایل خانگی فلزی از ایالات متحده، از قبیل یخچال را ممنوع ساخت.

و در حالی که بحران کنونی به دنبال بازداشت یک کشیش مسیحی بود که ایالات متحده قاطعانه خواستار آزادی اوست، امروز (آدینه) اعلام شد که پلیس ترکیه یک شهروند آلمانی را نیز بازداشت کرده است.

دولت اردوغان با این شیوه ها که بیشتر به آدم ربایی شباهت دارد، می کوشند کشورهای اروپایی و ایالات متحده را به قبول خواسته های خود وا دارد، ولی در مجموع، با رفتار خود منافع اقتصادی کشورش را سخت به خطر انداخته است.