اردوغان تحریم های آمریکا علیه ایران را “غیرقانونی” خواند و گفت به تجارت با حکومت اسلامی ادامه خواهد داد

رئیس جمهوری ترکیه، در سخنان خود در مجمع عمومی، اقدام ایالات متحده در برقراری تحریم ها علیه رژیم ایران را مورد انتقاد شدید قرار د

اردوغان تحریم های آمریکا علیه رژیم ایران را “غیرقانونی” می خواند و اعلام می دارد که به تجارت با حکومت اسلامی ادامه خواهد داد

پرزیدنت رجب طیب اردوغان، دیروز (سه شنبه) در حاشیه نشست مجمع عمومی، دست پرزیدنت ترامپ را به گرمی فشرد و با او خوش و بش کرد. ولی ساعتی پس از آن، به خبرنگاران گفت که ترکیه داد و ستد بازرگانی خود را با ایران متوقف نخواهد کرد.

آشنایان امور می گویند که صادرات ترکیه به ایالات متحده چشمگیر نیست، ولی در مقابل، ابعاد بازرگانی با رژیم ایران بسیار گسترده است. به گفته آشنایان امور، برای حکومت اسلامی ایران، ترکیه حیات خلوت وارداتی و صادراتی محسوب می شود و در همان حال که یکی از خریداران بزرگ نفت و گاز ایران محسوب می شود، صادرات بسیار گسترده ای نیز به ایران دارد.

اردوغان در یک سال اخیر به تدریج از ایالات متحده دور شده و یک بحران عمیق در روابط دو کشور به وجود آمده است.

رئیس جمهوری ترکیه، در سخنان خود در مجمع عمومی، اقدام ایالات متحده در برقراری تحریم ها علیه رژیم ایران را مورد انتقاد شدید قرار داد و از جمله گفت که ترکیه هرگز در برابر به کارگیری تحریم ها به عنوان یک جنگ افزار در روابط بین کشورها، کنار نخواهد آمد.

اردوغان بخشی از سخنان خود را نیز به اوضاع سوریه اختصاص داد و خواستار برکناری بشار اسد و برافتادن رژیم کنونی در آن کشور گردید.