اردوغان رفتار دفاعی اسرائیل در برابر تروریسم حماس را با جنایات آلمان نازی علیه یهودیان برابر دانست

رئیس جمهوری ترکیه، پرزیدنت رجب طیب اردوغان، تریبون مجمع عمومی سازمان ملل را به بلندگوی تبلیغاتی علیه اسرائیل مبدل ساخت و به دفاع از گروه تروریستی حماس پرداخت و عملیات دفاعی اسرائیل در برابر جنگ طلبان فلسطینی، با رفتار آلمان نازی نسبت به یهودیان یکسان دانست و یکبار دیگر ثابت کرد که نه تنها با اسرائیل به شدت مخالف است، بلکه دارای گرایش های یهود ستیزانه نیز می باشد.

اردوغان به تقلید از نتانیاهو که در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، نقشه هایی را از برنامه های اتمی رژیم ایران روی دست بلند کرده و به حاضران در تالار نشان می داد، نقشه ای را از مراحل مختلف تقسیم سرزمین تاریخی اسرائیل به نمایش گذاشت و ادعا کرد که اسرائیل در برابر فلسطینیان، همانند سربازان اس اس در برابر یهودیان رفتار می کند.

این ادعای رئیس جمهوری اسلامگرای ترکیه در حالی مطرح می شود که حماس در مرامنامه خود علنا از لزوم نابودی اسرائیل سخن گفته و به عملیات آدم کشی و شلیک موشک و راکت علیه شهروندان اسرائیل می پردازد و به حفر تونل های تهاجمی می پردازد و همچنین به آشوب های مرزی دست میزند. اسرائیل وظیفه دارد از امنیت شهروندان خود دفاع کند.

یادآوری می شود که یهودیان اروپا در جنگ جهانی دوم، هیچ اقدام نظامی علیه المان نظامی به عمل نیاورده و هیچ رفتاری که حاکی از ستیز با دولت برلین باشد انجام نداده بودند و این در حالی که حماس با برپایی یک ارتش چریکی، قصد نابودی اسرائیل را دارد.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو به این سخنان تحریفی و یهودستیزانه اردوغان پاسخ گفت و یاد آور سد که ارتش عثمانی پیش از جنگ جهانی اول، بیش از یک میلیون نفر از ارامنه آن کشور را قتل عام کرد و اردوغان آن جنایات را تکذیب می کند و اکنون به دفاع از تروریست های حماس می پردازد.

ئر همان حال که حماس هر سال صدها میلیون دلار از حکومت اسلامی ایران کمک مالی و تسلیحاتی دریافت می کند، اهالی غزه در هر فرصت پرچم ترکیه را به اهتزار در می آروند و هرگز از رژیم ایران قدردانی نکرده اند.

یک دیدگاه

Comments are closed.