اردوغان که دستش به خون آغشته است، اسرائیل را تجاوزکار نامید

رئیس جمهوری  ترکیه، رجب طیب اردوغان، یک بار دیگر اسرائیل را مورد حملات شدید تبلیغاتی قرار داد و ارتش اسرائیل را به تعرض و تجاوز علیه خاک سوریه متهم ساخت. اردوغان همچنین ادعا کرد که اسرائیل در دنیا آشوب برپا می کند و ایالات متحده را به سوی اقدامات منفور سوق می دهد.

اردوغان در حالی این سخنان را بیان می کند که ارتش ترکیه به خاک سوریه حمله برده و به کشتار زنان و کودکان کُرد پرداخته و شهرهای آن کشور را ویران ساخته است – و این در حالی است که هدف عملیات ارتش اسرائیل، دفاع در برابر اقدامات تهاجمی رژیم ایران بوده و مواضع بمباران شده، تنها قرار گاه های نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران بوده است.

رئیس جمهوری ترکیه که این سخنان را در مصاحبه با بخش عربی بی‌بی‌سی لندن بیان داشت، در ادامه سخنانش از پرزیدنت ترامپ به خاطر خروج از برجام نیز به شدت انتقاد کرد. اردوغان، پیشتر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا، خروج از برجام را یکی از بزرگترین اشتباهات پرزیدنت ترامپ توصیف کرده بود.

یادآوری می شود که ارتش ترکیه به حمله به نواحی شمالی سوریه و به ویژه شهر عفرین، هزاران زن و کودک را کشت و هواپیماهای ترک با انجام بمباران های کور، ویرانی‌ها و تلفات بسیار به بار آوردند و اکنون اردوغان اسرائیل را به باد انتقاد می گیرد که چرا از خود دفاع کرده است.

این استدلال اردوغان یکبار دیگر نشان داد که او ارتکاب به جنایت را برای خود مجاز می داند، ولی حق دفاع برای دیگران ممنوع است.

 

6 دیدگاه‌

  1. اردوغان رویای سلطنت عثمانی را در سر میپروراند. . اردوغان کشتارمیلیونی ارامنه را نادیده میگیرد. این سلطان خیالی به خودش حق میدهد که به بخشهایی از کشور همسایه به بهانه ای واهی حمله کند. اردوغان به هدف دستیابی به بخشی از سوریه و کشتار کردها با تمام قوا و نیروی نظامی بسیاری از مردم بیگناه را قتل عام می کند. .چشمان اردغان را خون گرفته چون آنچه به او آرامش میدهد ریختن خون بیگناه کردها در درون ترکیه و سوریه و حتی در کردستان عراق است و دست به هر ترفندی برای نابودی قومی میزند و تلاش مذبوحانه میکند.

  2. متاسفانه تعصب کورکورانه کارکنان این رادیو را آلوده ساخته است،از این رادیو انتظاری بیش از این داشتم،اگر به انتقاد باشد،اسرائیل از همه به انتقاد سزاوارتر است،ما همه شرائط اسرائیل را درک میکنیم،اسرائیل هم باید شرایط ترکیه را درک کند،همچنین همه کشورهای منطقه باید شرایط یکدیگر را درک کنند،در حال حاظر منطقه میدل ایست شرایط خاصی دارد و در حال گذر از بحران است،بایستی با صبر و حوصله با مسایل برخورد کرد،ضمن اینکه بنظر بنده شعارهای اردوغان تاکتیکی است و مصرف تبلیغاتی دارد،او خود میداند منافعی که با اسراییل دارد بیش از منافعیست که با فلسطینیان دارد،البته بنده طرفدار اردوغان نیستم،بنده بیشتر طرفدار دوستان اسراییلیمان هستم آنهم بخاطر اینکه زیاد مثل ما مسلمانها عادت به دروغ گفتن ندارند و صداقت رادیو پیام اسراییل تنها دلیلیست به آن گوش میکنم،با سپاس فراوان

  3. ترکیه و ایران و حماس بالاخره مثلث بیت المقدس را تشکیل خواهند داد و بیت المقدس و حزب الله پیروزمند خاور نزدیک مورد خطاب واقع خواهند شد حال فقط ولادیمیر پوتین ابرقدرت خاورهای دور و نزدیک نامیده شده است و اسرائیل و آمریکا و برجام مستمراً با اورشلیم نفس های تازه را خواهند کشید.

  4. اردغان و خامنه‌ای می‌خواهند کشور اسراییل را نابود کنند. باید با تمام قدرت در مقابل این یهودی ستیزی مقابله کرد. من اسرائیل را تنها نخواهم گذاشت. کاوه المان

Comments are closed.