ارزیابی اطلاعاتی در اسرائیل: حزب‌الله با حمایت ایران خود را برای جنگ آماده می‌سازد

مقامات اطلاعاتی در اسرائیل می گویند که حزب الله لبنان، با کمک مالی و تسلیحاتی حکومت ایران به تقویت نیروهای خود، برای آمادگی در جنگ احتمالی آینده ادامه می دهد. در یکی از گزارش ها گفته شده بود که حکومت ایران هم اکنون مشغول ساخت یک کارخانه تولید موشک های “نقطه زن” در خاک لبنان است. علت این تصمیم آن است که انتقال اسلحه پیشرفته از حانب حکومت ایران برای حزب الله لبنان، با دشواری های فزاینده‌ای روبرو می‌باشد.

آگاهان نظامی، در توجیه ارزیابی خود در مورد احتمال برزو جنگ، می‌گویند که از یک سو حسن نصرالله در ماه‌های اخیر بر شدت تهدیدهای جنگی خود علیه اسرائیل افزوده و از سوی دیگر تلاش حزب الله برای تقویت توان نظامی خود همچنان ادامه دارد و با تخفیف یافتن فعالیت های جنگی در سوریه، اکنون حزب الله می تواند خود را برای درگیری آینده با اسرائیل آماده سازد.

سخنگوی ارتش اسرائیل روز گذشته (یک شنبه) مقاله ای در چند روزنامه عرب زبان در داخل اسرائیل انتشار داد که در آن از تصمیم حکومت ایران به هدف برپایی کارخانه موشک سازی برای حزب الله در لبنان پرده برداشته شده است.

در این مقاله از جمله آمده بود که لبنان به کارخانه موشک سازی حکومت ایران مبدل شده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل

سخنگوی ارتش اسرائیل در مقاله خود خطاب به ملت لبنان هشدار داد که حزب الله با جان و مال آنان بازی می‌کند.

در حالی که اسرائیل و لبنان، تا پیش از به روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران، هیچ خصومتی با هم نداشتند و مرزهای بین دو کشور کاملا آرام بود، با برپایی حزب الله چند بار جنگ رخ داده است.

حزب الله ادعا می کند که اسرائیل بزرگترین دشمن است و با استناد به این واژه، می‌کوشد فتنه گری های خود در لبنان را موجه جلوه دهد و برای خود حق حیات قائل شود.

سخنگوی ارتش اسرائیل در مقاله خود نوشت که در طول سه دهه اخیر، ملت لبنان به خاطر حضور نظامی حزب الله در آن کشور، که در واقع عامل و مزدور یک رژیم خارجی است، بهای سنگینی پرداخته است.

یکی از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران، مجتبی ذوالنور که اکنون عضو مجلس است، هفته پیش گفته بود که حزب الله ۱۱۰ هزار موشک و راکت خود را به سوی اسرائیل نشانه گرفته و قادر است همزمان از طریق اتاق فرمانده زیر زمینی، هزاران موشک را به طور هم زمان به سوی خاک اسرائیل شلیک کند.

آگاهان نظامی گفتند: ارتش اسرائیل نیز متقابلا به اقدامات دفاعی در طول مرزهای این کشور با لبنان ادامه می‌دهد.

شبکه تلویزیونی المیادین در لبنان خبر داد که در این روزها ابراهیم رئیسی سرپرست آستان قدس رضوی، که یکی از قدرتمندترین چهره های سیاسی و مالی حکومت ایران محسوب می شود، میهمان حزب الله لبنان در بیروت بود.

رئیسی در دیداری با حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان، درباره مسائل مربوط به دخالت های نظامی حکومت ایران در منطقه و همچنین نقش حزب الله در رویدادهای کنونی به گفتگو نشست.

در این دیدار، سفیر حکومت ایران در بیروت و همچنین مشاوران و دستیاران نزدیک حسن نصرالله نیز حضور داشتند.

2 دیدگاه‌

  1. سیاست خیلی پیچیده هست ببین تشیع لبنان برای حفظ خودش فقط در برابر اسراییل نیست که موشک میخاد اگر یک حکومت سلفی سفتو سخت در سوریه روی کار بیاد اون حکومت تحدیدی به مراتب خطرناکتر از اسراییله.

  2. ما محاصره شدیم توسط افراتیون سنی اصلا جرات نداریم دست به حکومت ایران بزنیم فقط کافی بهش بگی این مسح گوش وضو با قرآن مطابقت نداره به جرم توهین به سنتو خلیفه سوم راشد گردنتو میزنه آدم میگه صد رحمت به گاو پرست.همین شیعه ها را حالا بگی من توسلو قبول ندارم به شکل حاجت گرفتن دیگه گردنتو نمیزنن

Comments are closed.