ارزیابی: اکثر موارد آتش زدن اموال عمومی، توسط خود ماموران رژیم و بهدف بدنام کردن مردم است

در میان بسیاری از تظاهرکنندگان این گمان قوت گرفته که خود عوامل حکومت دستور می گیرند به آتش زدن بانک ها و مراکز عمومی و حتی مغازه ها دست بزنند تا بتوان ادعا کرد که معترضین یک مشت اوباشی هستند که از جانب دشمن اجیر شده اند تا ایران را به آتش بکشند و به منافع ملی آسیب برسانند.

خامنه ای در آخرین سخنان خود، تظاهرکنندگان را “گروهی اشرار” نامید که قصد آسیب رساندن به منافع ملی را دارند و به کشور خود آسیب می رسانند – و این در حالی که شمار بیشتری از اهالی می گویند که حکومت، ماموران خود را به نقطه ای می فرستد تا موجب آتش سوزی و تخریب شوند تا بتوان گناه آن را به گردن مردم انداخت و با این بهانه، به کشتار معترضین دست زد.

حتی خبرگزاری تابناک در تهران نیز فیلم کوتاهی در اینترنت قرار داد که شهروندی، از جزئیات مربوط به این توطنه سخن می گوید

فیلم تابناک

یک شهروند، پس از آن که تاکید  یک فرد غیر سیاسی است و از تمامی رسانه های آزاد دنیا می خواهد که اطلاع رسانی کنند چرا که رژیم ایران  سعی دارد که با آتش زدن ماشین ها و بانک ها و زندگی مردم توجه جهانیان را از هدف اصلی مردم منحرف سازد . مردم با دست خالی و عاری از هرگونه خشونت و درگیری به خیابان ها آمده اند اما ماموران امنیتی رژیم و پاسداران دوره دیده در سوریه و عراق که رحم و شفقت ندارند مردم بی گناه را با گلوله جنگی و شلیک مستقیم هدف قرار داده اند .

حکومت ایران که خود کارنامه سیاهی در سرکوب و تخریب وآتش زدن سینما  وبانک های شاهنشاهی و همچنین مصادره غیر قانونی اموال مردم در تاریخ ایران به جای گذاشته است . به خوبی به یاد دارد که روح‌الله خمینی در مورد آتش زدن بانک‌ها در دوران انقلاب ۵۷ در مصاحبه اختصاصی با اشپیگل نظر مثبت نشان داده بود. و گفته بود :  رژیم شاه این تأسیسات را براى تخریب اقتصاد کشور مورد استفاده قرار داده و به همین جهت هدف مخالفت مردم شده، مردم عصبانى نیستند، آگاه هستند. بانکها بشدت مردم را استثمار کردند و زمینه تولید از بین برده‌اند.

حال نیز در تلاش است تا اقدامات امنیتی خود را بر گردن مردم بگذارد .

یک دیدگاه

  1. این رژیم اگر باقی بماند مردم را بیش از پیش در لای منگنه قرار خواهد داد و اجازه نفس کشیدن را هم از انها خواهد گرفت. مگر سرکوبهایشان از سال ۸۸ به اینور کمتر شده؟

Comments are closed.