ارزیابی: بمباران “تل الحاره” در سوریه، بخشی از تلاش اسرائیل برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در آن کشور است

“تل الحاره” تپه ای در خاک سوریه و نزدیکی مرز با اسرائیل که سپاه قدس و حزب الله لبنان می کوشند در آن جا مستقر شوند

برخی کارشناسان امور نظامی در اسرائیل بر این باورند که هدف از حمله هوایی سپیده دم روز گذشته (چهارشنبه) در خاک سوریه، حمله ای که به اسرائیل نسبت داده شد، نابود کردن برخی نقاط استقرا افراد حزب الله لبنان بوده و در جریان آن شمار نامعلومی از آنان کشته شده اند.

با آن که اسرائیل نسبت به این حمله سکوت کرده، ولی تحلیلگران نظامی بر این باورند که بمباران دوباره تپه ای که “تِل الحاره” نامیده می شود و از آن جا می توان بخش های شمالی اسرائیل و همچنین بلندی های گولان را رصد کرد، بخشی از برنامه اسرائیل در مورد جلوگیری از استقرار نیروهای قدس سپاه پاسداران و همچنین جنگجویان مزدوری چون حزب الله لبنان و زینبیون و فاطمیون در نزدیکی اسرائیل است.

در مورد حمله هوایی به تل الحاره و احتمال کشته شدن شماری از افراد سپاه قدس و یا حزب الله لبنان، حکومت اسلامی ایران همچنان به سکوت ادامه می دهد.

حزب الله اعلام کرده که پس از پایان گرفتن جنگ در سوریه، همچنان در خاک آن کشور خواهد ماند و در نزدیکی مرزهای اسرائیل مستقر خواهد شد و به انجام تعرض های نظامی علیه اسرائیل خواهد پرداخت تا موجب بازگرداندن بلندی های گولان به حاکمیت سوریه باشد.

آگاهان می گویند که با همین بهانه بود که حکومت ایران در سی و هشت سال پیش حزب الله را در لبنان به وجود آورد و با هزینه کردن ده ها میلیارد دلار، یک نیروی نظامی پرقدرت در مرزهای شمالی اسرائیل به وجود آورد.

کارشناسان نظامی می گویند که اکنون اسرائیل با انجام حملات هوایی مداوم در خاک سوریه، می خواهد جلوی تکرار این برنامه حکومت ایران در سوریه را بگیرد.

ارزیابی می شود که تا کنون همه تلاش سپاه قدس و حزب الله لبنان برای استقرار در نقاط نزدیک به خاک اسرائیل در کشور سوریه خنثی شده و اسرائیل هر بار مواضع و تاسیسات آن ها را بمباران کرده است.

تل الحاره تپه ای در جنوب خاک سوریه و در فاصله چند کیلومتری از مرز اسرائیل است که ارتش سوریه با کمک سپاه قدس و حزب الله لبنان، پایگاهی برای رصد کردن اسرائیل برپا ساخته بود که به دستگاه های الکترونی و دیده بانی مجهز بود.

این دومین بار بود که این پایگاه اطلاعاتی مورد حمله هوایی قرار می گرفت.

تحلیلگران امور نظامی در اسرائیل می گویند که حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان همچنان به سکوت خود ادامه می دهند، زیرا نمی خواهند در شرایط کنونی، وارد درگیری نظامی مستقیم با اسرائیل شوند.

3 دیدگاه‌

  1. درود بر مردم اسراییل و ارتش اسراییل، تا می تونی این از خدا بی خبرها را از بین ببرید .اینها مزدوران دجال خامنه ایی دزد ، آدمکش هستند .خامنه ایی بیماری روانی سادیسمی است که از زجر مردم ایران لذت می برد این اهریمن بد ذات ، بد باطن و زشت ظاهر همواره در حال دروغگویی است، و مزدورانش هم در حال چپاول و دزدی های نجومی ، عده ایی فاسد و از خدا بی خبر که الارغم ادعای مذهبی بودنشان، بنده شیطان هستند. با مرگ این اهریمن ها خداوند برکت و قدرت روز افزون به مردم اسراییل عنایت کند. به راستی در تایید فرمایش نخست وزیر ، اسراییل تنها کشوری است که با این رژیم شیطانی در جنگ است.زنده باد اسراییل

  2. هرگونه اظهارنظری دراین مورد باعث تحقیر بیشتر است.ما خودان انتخاب کرده ایم و به آی افتخار می کنیم؛جواد ذُمُخت.

Comments are closed.