ارزیابی “تایمز مالی: با کاهش شدید درآمدهای نفتی، روحانی با افزایش مالیات می خواهد کمبود بودجه را جبران کند

روزنامه فایننشال تایمز (تایممز مالی) چاپ لندن، نوشت:  دولت روحانی به دنبال جبران کاهش شدید درآمد نفتی است .منتظر افزایش مالیات در ایران باشید!

حسن روحانی پیشتر گفته بود برا ی جبران خزانه تهی دولت سه راه در پیش رو داریم .یکی  فروش نفت به خارج ، دوم بالا بردن مالیات وسوم بالا بردن نرخ بنزین .

منشه امیر تحلیلگر رادیو اسرائیل پیشتر گفته بود که روحانی به درستی می گوید که سه راه وجود دارد اما افزایش فروش نفت که امکان ندارد و

آمریکا همه راه ها را برای جلوگیری از دور زدن تحریم ها، بسته است.حالا به فرض هم که بتوانند روزانه چند صد هزار بشکه نفت بفروشند. اولا باید که به بهای بسیار ارزان تری عرضه کنند تا ریسک خریدار جبران شود. دوم آن که پولش را چگونه به ایران باز گردانند؟پس، نه نمی شود. این راه خوبی برای به دست آوردن درامد نیست.

میماند راه سوم، یعنی مالیات گرفتن واقعی از صاحبان درآمد.ولی از آن جا که همه سران حکومت دزدند و می چاپند، و اکثر نهادهای اقتصادی در انحصار حکومت است، پس کسی اهل پرداخت مالیات نیست و اصولا مالیات گرفتن امری است که به زیرساخت های مدیریتی نیاز دارد که رژیم ایران آن را ندارد و اگر درآمدی بدنبال آورد، چند سال طول می کشد که به خزانه ریخته شود و ممکن است نوشداروی پس از مرگ سهراب شود.

آقای منشه امیر افزود :  بنابراین، یک راه باقی می ماند و آن گران کردن نرخ بنزین است.اگر کسی اتومبیل دارد، پس امکان مالی هم دارد و باید تاوان آن را بپردازد.ولی سران حکومت فراموش کردند که اگر بنزین گران شود، همه چیز در ایران گران خواهد شد و تورم افسارگسیخته، شتاب بیشتری خواهد گرفت.

منشه امیر در ادامه تحلیل خود گفت : حالا روحانی می آید و به دروغ و برای خواباندن موج اعتراض ها ادعا می کند که این افزایش درآمد بنزین را به صورت یارانه، به شصت درصد از مردم ایران که زیر خط فقر محسوب می شوند، باز می گرداند.حسن روحانی دروغ می گوید، زیرا اگر چنین کند، خزانه دولت همچنان خالی خواهد ماند،

فایننشال تایمز، نوشته که  دولت حسن روحانی قصد دارد درآمدهای مالیاتی را با یک افزایش ۱۳ درصدی، به ۱۹۵۰ هزار میلیارد ریال برساند.

خبرگزاری ایسنا نوشته است دولت روحانی  برای تامین حقوق و دستمزد، نیروهای دولتی ، ناچار شده که  اموال خود را به فروش بگذارد .

ایسنا در ادامه نوشت: دولت تاکید کرده که با  حذف درآمدهای نفتی از بودجه جاری، ۱۰۶ هزار میلیارد تومان از هزینه حقوق و دستمزد باید از محلی غیر نفت تامین شود،  و با این کسری تراز عملیاتی ظاهرا چاره ای جز فروش اوراق و یا فروش اموال دولت ندارد.

ایسنا افزود : : «یعنی از هزینه ۳۶۷ هزار میلیارد تومانی جاری در سال آینده، درآمدها ۲۶۱ هزار میلیارد تومان آن را تامین کرده و مابقی باید از محل دیگری تامین شود. اما مساله اینجاست که طبق گفته مسئولان سازمان برنامه و بودجه این منابع نباید از محل درآمد نفتی تامین شود و درآمدهای ناشی از نفت به سمت پروژه‌های عمرانی خواهد رفت. بر این اساس دو محل تامین منابع برای جبران کسری ۱۰۶ هزار میلیارد تومانی باقی می‌ماند؛ واگذاری دارایی سرمایه‌ای و واگذاری دارایی مالی.»

2 دیدگاه‌

  1. فقط راه نجات ملت ایران ازاین زندان واین اسارت سرنگونی رژیم دزد و پلید و دروغگو وستمگرجمهوری اسلامی ایران است که آنهم باید دوباره مد نظر و توافق قدرتهای بزرگ جهانی قرارگیردبمانند انقلاب ساختگی سال ۱۳۵۷ شمسی .

  2. یک سرلوله شاکشن در جیب ملت و اموال ودارایی های آنها ومنابع و ثروتهای ملی است و سر دیگر ساکشن در جیبهای گشاد ویا حسابهای بانکی خارج از کشور مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران میباشد تا بخورند و ببرند وبه ریش همه مردم ایران بخندند که چگونه توانسته اند به مدت چهل سال فقط اختلاس و دزدی را انجام بدهند و صدای هیچ کس هم از ترسشان درنیاید و اگر هم دربیاید میگویند که ای مردم چقدر نق میزنید خداوند را شاکر باشید که در حکومت اسلامی زندگی میکنید وگل وبلبل هستش چونکه زیر پرچم تزویری بنام (( اسلام ناب محمدی)) و اسم مبارک (( الله )) دزدیهایشان را و حتی کشتارهایشان را قانونی و شرعی جلوه داده و به نوعی پولشویی انجام میدهند که لعنت اللهی بر آخوند دزد وپست فطرت باشد. حالا افزایش مالیاتها که سهل است.

Comments are closed.