ارزیابی: حملات کوبنده اسرائیل، روند ارسال جنگ افزار از ایران به سوریه را متوقف کرد

یک شرکت تکنولوژی که تخصص آن گرفتن عکس های ماهواره ای از نقاط مختلف جهان است، با استناد به تصاویری که از سوریه گرفته، ارزیابی می کند که عملیات هوایی مداوم اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس در سوریه، نقشه حکومت ایران برای مبدل ساختن خاک سوریه به زرادخانه خود را خنثی کرده است.

رژیم ایران از چند سال پیش با استفاده از جنگ داخلی سوریه، کوشید در آن کشور پایگاه های نظامی علیه اسرائیل برپا سازد و از آن جا اسرائیل را هدف قرار دهد، در رسیدن به این هدف با ناکامی های بسیار روبرو شده است.

شرکت ماهواره ای «ایمج‌ست اینترنشنال» که تخصص آن گرفتن عکس های دقیق از هر نقطه جهانی می باشد، درباره حملات اخیر اسرائیل به سوریه اعلام کرد تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که خسارات وارده در حملات علیه فرودگاه دمشق و پایگاه هوایی تی-۴ که به اسرائیل نسبت داده شده‌اند، روند ارسال تسلیحات از سوی ایران به سوریه را متوقف کرده است.

این شرکت خصوصی اسرائیلی که در زمینه تصاویر ماهواره‌ای فعالیت می‌کند، در ادامه تصاویری از پیامدهای حملات اخیر اسرائیل در سوریه را منتشر کرد که نشان می‌دهند ظرفیت تهران برای واردات و انبار کردن تسلیحات در سوریه هدف گرفته شده است.

براساس اعلام شرکت ایمج‌ست اینترنشنال، اسرائیل در این حمله ، یک مرکز فرماندهی و یک انبار نظامی در نزدیکی فرودگاه دمشق را منهدم کرده و دو روز بعد نیز باند پرواز پایگاه هوایی تی-۴ در شرق سوریه هدف قرار گرفته است.

اسرائیل پیشتر گفته بود که حکومت ایران از این دو فرودگاه برای وارد کردن تسلیحات به سوریه استفاده می‌کند.

این شرکت که اغلب حملات هوایی منتسب به اسرائیل به اهداف سوریه را دنبال می‌کند، تاکید کرد که احتمالا حملات اخیر تلاش رژیم ایران برای انتقال یک سیستم تسلیحاتی پیشرفته به سوریه را متوقف کرده است.

این شرکت در ادامه گفته است که این  حملات با هدف از بین بردن امکانات فنی انتقال سلاح از حکومت  ایران صورت گرفته‌اند.