ارزیابی: حکومت ایران ممکن است انتشار ماهیت گام پنجم در خروج از برجام را به تعویق اندازد

حکومت ایران در اوج تنش با ایالات متحده و در حالی که احتمال بروز جنگ بر سر کشور سایه افکن شده، اعلام داشت که مقامات ارشد رژیم امشب (یکشنبه) جلسه مهمی برگزار می کنند که در آن برای برداشتن گام پنجم نقض تعهدات رژیم ایران در چارچوب برجام، تصمیمات مهمی گرفته خواهد شد.

رژیم ایران در چهار گام که در ماه های اخیر برداشته، بسیاری از تعهدات خود در چارچوب برجام را متوقف ساخته و عملا در مسیر بیرون رفتن کامل از این معاهده گام برمی دارد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه رژیم، در دیدار امروز (یکشنبه) با روزنامه نگاران گفت که در مورد ماهیت گام پنجم، تصمیماتی از پیش گرفته شده بود که قرار بود علنی شود. ولی با توجه به وقایعی که در روزهای اخیر رخ داد، قرار است در این تصمیمات بازنگری شود.

ارزیابی می شود که رژیم ممکن است اعلام گام پنجم را به تعویق اندازد، زیرا گرچه از ماهیت این گام هنوز خبر موثقی در دست نیست، ولی ممکن است مفهوم آن، خروج کامل رژیم ایران از تعهدات برجامی باشد. چنین امری با مخالفت و ابراز نکوهش از جانب کشورهای دیگر عضو برجام روبرو خواهد شد و ممکن است کشورهای اروپایی را نیز علیه رژیم ایران تحریک کند و حمایت های اروپاییان نسبت به حکومت کنونی ایران متوقف گردد.

یک دیدگاه

  1. اخوندها، خوب ترسیدید. نه؟

    دشمنان شما برای نمونه جناب ترامپ را ما دوست میهنمان میدانیم اگر به شما جانوران هر ضربه ای که شده بزنند. سلیمانی که بک بی وطن ادمکش بود و ارزشی نداشت. اما سه روز تعطیلات که واقعا فرصت خوبی است که شادی کنیم چرا که پایان قطعی رژیم اخوندی شروع شده است.

Comments are closed.