ارزیابی رادیو پیام اسرائیل: حماس تعهد سپرده که در صورت جنگ ایران و آمریکا، اسرائیل را موشک باران کند

هدف از آوردن هیات نمایندگی حماس به تهران، گرفتن این قول بود که در صورت درگیری جنگ بین ایران و ایالات متحده، گروه تروریستی حماس نیز همانند حزب الله لبنان تعهد کند که اسرائیل را هدف رگبار موشک قرار خواهد داد

ساعاتی پس از آن که دیدار هیات نمایندگی گروه تروریستی حماس از تهران به پایان رسید، آخوند مجتبی ذوالنور که یکی از چهره های تندرو سپاه پاسداران است، در سخنانی گفت که اگر ایالات متحده با رژیم اسلامی ایران وارد جنگ شود، اسرائیل در ظرف سی دقیقه نابود خواهد شد. سران رژیم و فرمانده های سپاه و همچنین آخوندهای حکومتی، در ماه های اخیر بارها اعلام می دارند که جنگ با آمریکا موجب حمله به خاک اسرائیل و نابودی این کشور خواهد شد.

در گزارش اختصاصی رادیو پیام اسرائیل آمده بود که هدف از آوردن هیات نمایندگی حماس به تهران، گرفتن این قول بود که در صورت درگیری جنگ بین ایران و ایالات متحده، گروه تروریستی حماس نیز همانند حزب الله لبنان تعهد کند که اسرائیل را هدف رگبار موشک قرار خواهد داد.

در گزارش رادیو پیام اسرائیل گفته شده بود که حماس از دادن چنین قولی بیم دارد، زیرا می داند که در صورت شلیک چند موشک به سوی نواحی مسکونی در مرکز اسرائیل، با خطر نابودی و تخریب نوار غزه روبرو خواهد بود.

ولی پس از انتشار سخنان صالح العَروری که در راس هیاتی از حماس از تهران دیدن کرد، احتمال می رود که حماس ناچار شده، در مقابل دریافت کمک مالی کلان از حکومت ایران، چنین قولی را بدهد.

صالح العروری که در روزهای گذشته با علی خامنه ای و شماری از فرماندهان نظامی و اطلاعاتی حکومت دیدارهای طولانی داشته، پیش از ترک تهران گفت که حکومت اسلامی ایران با وجود همه مشکلات مالی خود، تعهد کرده که کمک مالی به حماس همچنان ادامه خواهد یافت.

آخوند مجتبی ذوالنور که در سپاه پاسداران سابقه خدمت طولانی دارد و اخیر به ریاست کمیسیون امنیت و امور خارجی مجلس نیز منصوب شده است، در سخنانی که در سامانه خبری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران انتشار یافت، از جمله گفت: «اگر آمریکا و ایادی آن ها بخواهند دست از پا خطا کنند، شیشه عمر آن ها، یعنی رژیم صهیونیستی در کمتر از نیم ساعت از نقشه کره زمین محو خواهد شد».

ذوالنور که یک آخوند است و احتمالا علیرغم خدمت در سپاه پاسداران، از واقعیات نظامی آگاهی لازم را ندارد، توضیح نداد که چگونه رژیم ایران خواهد توانست در ظرف نیم ساعت اسرائیل را محو و نابود کند.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، امید حکومت ایران آن است که با صدور دستور خطاب به گروه های نیابتی تحت فرمان خود، حزب الله از خاک لبنان، صدها موشک به سوی اسرائیل شلیک کند و همزمان یک رشته موشک پرانی از نوار غزه و حتی از خاک سوریه به سوی اسرائیل فرستاده شود.

ارتش اسرائیل برای رویارویی با همه احتمالات، خود را آماده ساخته و رزمایش های متعددی در این زمینه برگزار کرده است.

آگاهان می گویند که رژیم ایران با انتشار این گونه تهدیدها خطاب به کشورهای هم پیمان ایالات متحده، انتظار دارد که آنان از یاری رسانی به ارتش آمریکا، در صورت وقوع جنگ، خودداری ورزیدند. ولی لبه تیز این تهدیدها متوجه اسرائیل است.

مجتبی دوالنور که در دیدار با بازیکنان سریال جاسوسی گاندو سخن می گفت، همچنین به آن چه “دشمن” نامید پرداخت و گفت که ایالات متحده و سازمان های اطلاعاتی دیگر، با تمام قوا می کوشند به ایران رخنه کنند. وزیر اطلاعات حکومت اخیرا از شناسایی و بازداشت هفده تن به ادعای جاسوسی به سود ایالات متحده خبر داده و گفته بود که شماری از آنان به زودی اعدام خواهند شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.