ارزیابی: رژیم ایران که قادر به واکنش علیه اسرائیل، از خاک سوریه نیست، جهاد اسلامی در غزه را علیه اسرائیل تحریک می کند

سران گروه تروریستی فلسطینی در دیدار با مقامات جمهوری اسلامی

به دنبال ادامه عملیات تعرضی از نوار غزه علیه اسرائیل، بنیامین نتانیاهو دستور داد که انتقال پانزده میلیون دلار مبلغ اهدایی امیرنشین قطر برای حکومت حماس در غزه متوقف بماند. روز گذشته (سه شنبه) یک تیر انداز، از داخل نوار غزه به سوی یکی از تکاوران ارتش اسرائیل تک تیری شلیک کرد که به کلاه خود او اصابت کرد و وی را به طور سطحی زخمی ساخت.

منابع نظامی اسرائیل گفتند تردیدی ندارند که فرد تیرانداز، به دستور گروه وابسته به رژیم ایران در غزه عمل کرده و حکومت ایران قصد دارد از شمال و غرب، در واکنش به رویدادهای سوریه، به اسرائیل آسیب برساند.

آگاهان اسرائیلی در تائید این ارزیابی می گویند که بعید می نماید که حماس درست در همان روزهایی که قرار است پانزده میلیون دلار دریافت کند، به چنین اقدامی دست بزند.

سخن از یک مبلغ کلی نود میلیون دلاری است که امیرنشین قطر برای پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان دولتی در غزه اهدا کرده که حقوق شش ماه آنان را تامین می کند. علت اعطای این مبلغ آن است که حکومت خودگردان از چندین ماه پیش انتقال بودجه به غزه را متوقف ساخته، زیرا حماس حاضر به همکاری نیست.

ساعتی پس از آن که افسر اسرائیلی هدف تک تیر قرار گرفت، یک تانک اسرائیلی خمیاره ای به سوی یکی از مواضع مرزی حماس شلیک کرد که در اثر آن یک تن از نظامیان حماس کشته شد. همچنین، نیروی هوایی اسرائیل یکی از مواضع حماس را بمباران کرد.

اکثر وزیران کابینه اسرائیل از حزب لیکود بر این باورند که باید در روزهای آینده انتقال پول به غزه عملی شود. برخی از گروه های اپوزیسیون می گویند که اسرائیل با این کار، عملا به حماس باج می دهد.

در اورشلیم، برخی تحلیلگران گفتند، از آن جا که رژیم ایران جرات نمی کند از طریق خاک سوریه از اسرائیل انتقام بگیرد، گروه جهاد اسلامی در غزه را مامور چنین اقدامی کرده و تیراندازی به سوی افسر اسرائیلی، نتیجه دستور از تهران بوده است.

یک دیدگاه

  1. اگر ایران بخواهد از این سیاست کثیف فلسطینی بازی همچنان استفاده کند اسرائیل در اولویت ایران اسلامی را در هر منطقه خواهد کوبید به این منظور اگر از فلسطین موشکی به اسرائیل ارسال شد هزار موشک از اسرائیل بر سر پاسداران ایران و حتی سرزمین ایران به توسطط بنی اسرائیل ریخته خواهد شد این عمل چند بار تکرار شود فلسطینی جعلی ایران کلا خفه خواهد شد درضمن اسمان یهوه خواهان ان است ائتلاف عربی هم با شجاعت همچون اسرائیل در یمن پاسدارهای ایران اسلامی را درهم بکوبند. دوردو برکت بر اسرائیل باد تا ابد

Comments are closed.