ارزیابی: رژیم ایران یکی از بازیگران اصلی حمله گسترده موشکی حماس به خاک اسرائیل است

برای بسیاری از کارشناسانی که اوضاع خاورمیانه و به ویژه نزاع فلسطینی ها با اسرائیل را دنبال می کنند، تردیدی وجود ندارد که رژیم اسلامی ایران یکی از عوامل اصلی ایجاد این تنش کنونی و درگیری های خونین جنگی و ادامه حملات موشکی می باشد. از روز دوشنبه هفته پیش تا امروز (یکشنبه) دو گروه تروریستی در غزه، یعنی حماس و جهاد اسلامی بیش از یک هزار و پانصد موشک به سوی اسرائیل کرده اند که بیش از پانزده میلیون دلار هزینه ساخت آن است و در شرایطی که حماس ادعا می کند که اهالی غزه از گرسنگی در حال مرگ هستند، به دست آوردن چنین مبلغی جز از طریق دریافت پول از کشورهای خارجی امکان پذیر نیست.

همچنین تردیدی وجود ندارد که اکثر این موشک ها و پهپادها که دو سازمان تروریستی در غزه در اختیار دارند، اکثرا ساخت رژیم ایران است که به صورت قطعات اوراق شده و از طریق تونل هایی که بین غزه و شبه جزیره سینا در خاک مصر حفر گردیده، وارد غزه می شود.

علاوه بر این، رژیم ایران با فرستادن تکنولوژی و کارشناس به غزه، می کوشد افراد محلی را با شیوه ساخت موشک آشنا سازد تا خودشان به تولید بپردازند. این ماموریت را سپاه قدس و سپاه پاسداران به دوش دارند.

یک نوع پهپاد که هفته پیش چهار فروند آن بر فراز اسرائیل به پرواز درآمد و ارتش اسرائیل بلافاصله آن ها را منهدم کرد، از نوع پهپاد بمب افکن “شهاب” است که مراحل مونتاژ آن در غزه در کلیپی منتشر شد که نام پهپاد را “شهاب” نگاشته بود.

رژیم ایران در یک سال اخیر در ساخت پهپادهای بمب افکن به دستاوردهایی رسیده است.

به خاطر همین حمایت های مالی و تسلیحاتی رزیم ایران از گروه حماس بود که گروهی از سناتورهای حزب جمهوریخواه ایالات متحده نیز در نامه سرگشاده ای که برای پرزیدنت بایدن فرستادند، او را برحذر داشتند که مبادا به رزیم تروریست پرور ایران امتیازات مالی اعطا کند. آن ها حتی با ارائه کردن این استدلال از پرزیدنت بایدن خواستار شدند مذاکرات برجامی در وین را متوقف سازد.

در کلیپی که در شبکه های اجتماعی قرار گرفت و از تلویزیون های جهانی نیز پخش شد، یک تروریست حماس با چهره پوشیده از موشک ها و دیگر سلاح هایی که رژیم ایران در اختیار فلسطینی ها قرار می دهد، سپاسگزاری کرد.

حتی روزنامه های نزدیک به سپاه پاسداران به این نقش مخرب رژیم ایران در فرستادن تسلیحات به ترور فلسطینی اعتراف کردند. روزنامۀ “وطن امروز” در شماره امروز خود (یکشنبه) از موشک هایی که در اختیار سازمان های ترور فلسطینی قرار گرفته، به عنوان “موشک های مقدس” نام بر و روزنامه کیهان تهران نیز در تیتر درشت خود مژده داد که “نابودی اسرائیل نزدیک است”.

فرماندهان سپاه پاسداران، در مصاحبه های تلویزیونی روزهای اخیر، همگی از نابودی قریب الوقوع اسرائیل سخن گفته و ادعا کرده اند که این کشور به خاکستر مبدل می شود و به زودی نابود می گردد.