ارزیابی” هدف تهدیدهای نظامی حکومت ایران، انحراف افکار مردم از ورشکستگی اقتصادی است

محمد علی جعفری باید بدانند که همه موشک های سپاه از دقت بالایی برخوردار هستند

سخنان تهدیدآمیز فرمانده سپاه پاسداران در رابطه با توان موشکی رژیم، در رسانه های غربی بازتاب گسترده ای داشت و به یک تهدید مستقیم، نه تنها علیه اسرائیل، بلکه به ویژه علیه ایالات متحده تلقی شد.

بلندپایگان نظامی و کشوری در آمریکا در روزهای اخیر به رژیم ایران هشدار داده بودند که اگر بخواهد از خاک عراق و یا هر نقطه دیگری علیه نیروهای آمریکایی به اقدام دست بزند، با واکنش کوبنده روبرو خواهد شد.

محمد علی جعفری فرمانده ستاد کل سپاه پاسداران امروز (پنجشنبه) در واکنش به این هشدارهای آمریکایی، از جمله گفت: «آن هایی که در اطراف و در شعاع دو هزار کیلومتری خاک ایران نیرو، پایگاه و تجهیزات دارند، باید بدانند که همه موشک های سپاه از دقت بالایی برخوردار هستند».

اشاره اصلی سپاهی جعفری به هشدارهای آمریکایی و اسرائیلی بود که رژیم ایران را از تعرض نظامی از طریق کشورهای همسایه برحذر داشته بودند.

ایالات متحده نه فقط در عراق حضور نظامی فعال دارد، بلکه دارای پایگاه های هوایی و دریایی بسیار مجهز در شماری از امیرنشین های عرب حوزه خلیج فارس می باشد.

اسرائیل نیز از توان دفاعی و عملیاتی نیرومندی در منطقه برخوردار است. اویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل، هفته پیش در واکنش به خبر استقرار موشک های بالستیک رژیم ایران در عراق و قرار دادن آن ها در اختیار گروه های تروریست شیعه که با رژیم ایران همکاری می کنند، گفته بود که اسرائیل در هر نقطه و هر فاصله ای که از آن جا امنیت کشور در معرض خطر قرار گیرد، اقدام خواهد کرد.

حسن دهقان وزیر دفاع پیشین و مشاور کنونی خامنه ای در امور نظامی، هفته پیش گفته بود که اگر آمریکا در سوریه دخالت نظامی کند، سپاه پاسداران حاضر است دوش به دوش ارتش سوریه، علیه آمریکا وارد جنگ شود.

آشنایان امور نظامی گفتند که بیان این سخنان از جانب فردی ه چند سال وزیر دفاع بوده و اکنون در مقام مشاور ارشد نظامی خدمت می کند، نشان نابخردی و بی تجربگی او در امور جنگی می باشد. زیرا ارتش ایالات متحده اگر در سوریه وارد جنگ شود، در کوتاهترین مدت ارتباط واحدهای سپاه قدس در سوریه را با مرکز آن ها در ایران قطع می کند و این افراد به دام میافتند و راه فرار ندارند.

علاوه براین، اگر عملیات خصمانه رژیم ایران در سوریه، علیه نیروهای آمریکایی ادامه یابد، ارتش ایالات متحده ممکن است مستقیما هدف هایی را در داخل ایران مورد حمله قرار دهد و عملا با رژیم ایران وارد جنگ شود.

با توجه به عمق نارضایی ملت ایران نسبت به رژیم، هرگونه عملیات نظامی آمریکا در خاک ایران، که تاسیسات اتمی و پایگاه های موشکی و اماکن استقرار سپاه پاسداران و بسیج را هدف قرار دهد، موجب دلگرمی بیشتر مردم ایران برای انجام یک خیزش عمومی خواهد شد و فروپاشی رژیم را شتاب خواهد بخشید.