ارزیابی وزارت دارایی: اسرائیل در ظرف چهار سال آینده با مشکلات کمبود بودجه و خطر تورم روبرو خواهد بود

وزارت دارائی هشدار داده که دولت باید از چاپ کردن پول، بیش از درصد کوچکی، خودداری ورزد، در غیر این صورت، موجب بروز موج گرانی خواهد شد

ارزیابی مقامات وزارت دارایی اسرائیل ان است که در چهار سال آینده، اقتصاد کشور با مشکلاتی روبرو خواهد شد که دولت باید از هم اکنون برای رویارویی با آن اماده شود.

در این ارزیابی آمده است که در سال میلادی جاری که از دو هفته پیش آغاز شده، دولت باید ده میلیارد شِکِل (حدود دو و نیم میلیارد دلار) از بودجه خود بکاهد. به گفته مقامات وزارت دارائی، در سه سال پس از آن نیز دولت ناچار خواهد بود شصت میلیارد شکل دیگر، که معادل بیش از پانزده میلیارد دلار می شود، از هزینه های خود کم کند

همچنین بعید نیست که دولت ناچار گردد بر میزان مالیات ها بیافزاید و برای گردآوری مالیات های موجود نیز به تلاش بیشتری دست بزند.

وزارت دارائی هشدار داده که دولت باید از چاپ کردن پول، بیش از درصد کوچکی، خودداری ورزد، در غیر این صورت، موجب بروز موج گرانی خواهد شد. در سال های اخیر نرخ اجناس در اسرائیل کم و بیش ثابت بوده است.

یک دیدگاه

  1. بسیاری از تحمیل هزینه‌های اضافی ناشی از مسائل حکومت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان است, از سوی دیگر نقش تحریم‌های ایران و روسیه نیز بر اقتصاد کل جهان اثرات منفی داشته و در آینده نیز بیشتر خواهد بود. در صورت تغییر حکومت اسلامی و بخصوص با یکسری سیاست‌های مدبرانه از سوی اسرائیل و آمریکا در پیش از آن برای مردم ایران, این سه کشور در آینده به متحدان سیاسی و اقتصادی مبدل خواهند گشت که برای هر سه کشور بسیار مفید و مقرون به صرفه است.
    به شخصه آرزو دارم در آینده‌ایی نزدیک میزبان جناب امیر در منزل خویش در ایران باشم. و آنگاه بنشیینیم و چای بنوشیم و از هر دری سخن بگوییم بخصوص از گذشته‌ها.

Comments are closed.